Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A giccs szót csak a festészetb...

A giccs szót csak a festészetben használjuk vagy a többi művészeti ágban is?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam, hogy pl. a textiltervezés hogyan közvetíthet valami dolgot. nem tudom, hogy értitek-e:/
2012. febr. 27. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármire használhatod.
2012. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jó^-^


de akkor egy szoborból hogyan lesz giccs? valaki mutatna egy giccses szobrot, meg egy művész által készített szobrot?

2012. febr. 27. 15:49
 3/9 A kérdező kommentje:
szóval, értem én, hogy a giccs csak az ábrázolásra törekszik, míg a művészet valami közvetítendő dolgot is akar bele tenni, de egy szobrász ezt hogyan valósítja meg?
2012. febr. 27. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Láttál már kerti törpét, vagy tó körüli gipsz állatokat, vagy kőoroszlánt újgazdag kertekben? Nos, akkor már tudod, hogy mi a giccs.
2012. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

giccsre remek példa az amit az ajándékboltokban vehetsz a Váci utcában..

Tömegtermékek, utánzatok.

Pl egy kerti törpe giccs a kertedben de egy Alberto Giacometti - Walking man szobra nem (az már sznobizmus)

2012. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a kettő dolog amit levontam a kommentjeitekből az az, hogy a giccs sohasem egyedi.

a másik az, (kerti törpe-szobor eset) hogy a giccs (mindig?) maximalista, míg a művészet lehet minimalista is?

ezt jól értelmezem? ez a fogalom most úgy megzavar engem:S

2012. febr. 27. 16:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire belekarsz mélyedni...:

[link]

2012. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden művészeti ágban van giccs. Giccses verseket hetente olvashatsz a GYK-n; giccses épület a Nemzeti Színház vagy a legtöbb Makovecz "alkotás".
2012. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a giccs sohasem egyedi"


Nem mindig egyszerű megmondani, mi az egyedi.


Mondjuk Sztálin feleségének sírján volt egy márványból készült virág(szobor). Elég egyedi, de attól még giccses.

2012. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!