Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » "Csalásnak" számít, ha egy...

"Csalásnak" számít, ha egy művész tudatmódosító szerek használatával alkot?

Figyelt kérdés
mert végülis "kibővíti" a képzeletét ezáltal, nem?
2012. febr. 27. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
ez a szep a muveszetben; a vegeredmeny a lenyeg. kulonben is, bizonyitsa rad valaki, hogy mikorben alkottal, ilyeneket hasznaltal..! ;)
2012. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de Victor Hugo, amikor a hasisról nyilatkozott azt mondta, hogy: "Kb. 10 alkalom után örökre lemondtunk erről a bódító szerről. Nem azért, mert fizikai szenvedést okozott, hanem azért, mert az igazi irodalom csak a természetes álmokból merít ihletet… ”
2012. febr. 27. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha annak számít, akkor kidobhatjuk a történelemben keletkezett festmények és zeneművek kb. felét... A legtöbb művész él ilyenekkel, vagy minimum kipróbálja.
2012. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalás. Viszont nagyon ritka, hogy "tudatmódosító szerek használatával alkot"-nak. Kevés olyan jelentős mű van, amit benyomva hoztak létre.


A művészekre sem hat máshogy az alkohol vagy a drog, mint a többi emberre. Egy kevés ivás javíthatja a hangulatot vagy felszabadíthat, az alkoholizmus viszont hamar lerombolja az embert, akkor is, ha művész, meg akkor is, ha nem. Ugyanez a kábítószerekkel. Hamis az a mítosz, hogy a drogok vagy az alkohol különösebben használna a kreativitásnak.


"mert végülis "kibővíti" a képzeletét ezáltal, nem?"


A drog érdekes látomásokat hozhat létre, ez közismert. De a művészet nem abból áll, hogy valakinek csapong a képzelete és a látott képeket leírja vagy megfesti. Abból csak káosz lesz. Ha a művészet ebből állna, akkor roppant fárasztó és semmitmondó lenne, ráadásul fölösleges is, mert álmodni mindenki tud. Minden ember művész?


Ópiumos álom után született ez a vers:

[link]


Jópofának jópofa, de a költészet nem állhat csupa ilyesmiből.

2012. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

17:34


Victor Hugo hosszú regényeket is írt, valamint elmélyült filozófiai költeményeket. Ez aprólékos, észszerű munka, amit csak tiszta fejjel lehet csinálni.

2012. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én már próbáltam részegen festeni, nagy méretben érdemes mert a gondos kidolgozás lehetetlen :D csak azért csináltam mert ki voltam... könnyebb leinni magát az embernek és azt hazudni, hogy a művészetért teszi, józanak maradni viszont kur_va nehéz.

nekem azok a képeim jobbak amit józanon csinálok, drogot még nem próbáltam de nem is nagyon akarok mert semmi értelme.

ismerek olyat aki azt hiszi csak részegen tud festeni, de nagy hazugság az egész, csak nem meri elviselni a valóságot, akinek ilyen szerekkel képes alkotni az egy nagy büdös senki!

2012. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Stephen King egyik - számomra - legjobb alkotását, a Cujo-t olyan szinten készen írta meg, hogy nem is emlékszik rá... mégis, annyira jó lett, szinte fogva tartja az embert, nem lehet letenni...
2012. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Igen, kicsit átfogó a kérdés :) Egyéntől, szertől és műfajtól függ, hogy jó lesz-e a végeredmény. Egyébként meg ne mondjátok, hogy pl. a hasis okozta állapot nem "természetes". Nem okoz az semmit, csak az agyi aktivitást növeli, idegen "ideák" nem fognak csak úgy kívülről bejutni az ember fejébe :) Tehát egyértelműen nem csalás, hiszen az is TE magad vagy.
2012. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha sport lenne,akkor doppingszernek tekinthetnénk, de ki tudja.. Igazából saját magának árt .
2012. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy az a művész, aki anélkül is képes alkotni. Azért, mert ha tudtmódosító szereket használ valaki, akkor az még csak egy művészi szándék, de ha ezt utána meg is alkotja, az művészet. De aki megalkotni képes, az legyen rá képes ezek nélkül is.
2012. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!