Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell igazi, igényes...

Hogyan kell igazi, igényes kritikát írni?

Figyelt kérdés

Egy olyan feladatot kaptam, hogy kellene írnom egy 5000 karakteres kritikát egy színdarabról. Mivel imádok kritikát írni ezért nagyon PROFI

munkára törekszem. Ami azt illeti a tétje is elég nagynak tűnik.

Szóval szakszerűen szeretnék hozzá látni, de ami azt illeti elképzelésem sincs az egészről.:D

15 éves múltam, de sokkal éretteb felfogásunak tartom magam, mint társaim. A kérdésem az lenne, hogy ennek függvényében, melyik színdarabot ajánlanátok nekem kritika írás szempontjából

A komolyabb, drámaiasabb vagy a vidámabb színdarabokat lehet

"kritizálni", melyikkel lehet nagyobb hatást elérni??

Milyen szabályok, megszívlelendő tanácsaitok vanak?

A krikába ugye elemzés is kerülhet? Milyen kis hasznos rejtelmei vanak? Illetve dolgozhatok könyv alapján is, vagy feltétlenül látnom kellene a művet???

Köszönöm a válaszokat, biztosan hasznosak lesznek.:)


2012. márc. 2. 16:15
 1/4 rajcziz ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a saját véleményedet írd le. Ne keress a kákán is csomót.

Most a színdarabról (mű) vagy egy előadásáról kell kritikát írnod? Akármelyik is, javaslom, hogy nézd meg.

2012. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Színdarabról kell.

De nem tudom mit válasszak...én hozzám a komolyabbak közelebb állnak, de melyik javasoltabb, úgy értem melyikről könnyebb írni, persze úgy hogy az értéke ne vesszen el.

2012. márc. 2. 16:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszuk írtam...egy a Csiky G. színházban játszottról.
2012. márc. 2. 16:47
 4/4 rajcziz ***** válasza:
Feltétlen menj el az előadásra, és válaszd azt, ami a legjobban érdekel (ez azért jó, mert ilyenkor nagyobbak az elvárások).
2012. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!