Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan tudhatom, hogy igazi...

Honnan tudhatom, hogy igazi tehetség vagyok-e, vagy csak profiul begyakoroltam a rajzolást?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy szépen rajzolok, meg hogy van tehetségem. Kiskoromban jártam rajztanfolyamra, és a tanár azt mondta, hogy nekem már nincs mit mutatni, tanítani már(koromhoz képest). Viszont ugt érzem, ezt biztos azért mondta csak, hogy kedveskedjen szüleimnek. Szerintem egyáltalán nincs tehetségem, mert nem megy minden "simán"... Mert ha van tehetségem, akkor simán kellene hogy menjen, nem? Hogy bármit le tudjak rajzolni. Lagalábbis ilyen kritikát is kaptam.
2011. szept. 7. 13:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
62%
Nincs olyan szó hogy profiul...
2011. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akarmilyen "tehetseged" van, gyakorlas nelkul nem mutatkozik ki. Mikor gyakorolsz valamit, tobbszor csinalod, akkor automatikus lesz, es akkor lesz valakibol profi.
2011. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első: mostmár van :)
2011. szept. 7. 13:48
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de akkor hogyan tudom meg, hogy tehetslges vagyok-e, vagy csak jól begyakorolt?
2011. szept. 7. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért nem teszel fel pár képet, h el tudjuk dönteni?
2011. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"Tehetseg" valamiben, szimplan csak annyit jelent, hogy konnyebben megtanulsz valamit. Nalad ez pl a rajzolas.
2011. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Tehetséges az, aki többet tud, mint amit megtanult. Ebben minden benne van.

A rajzok nem attól jó, hogy szépek a vonalak. Az alap. Attól jó egy alkotás, ha van mondanivalója, ha tudsz vele gondolatokat, érzéseket közvetíteni. Ezt nem lehet tanulni. Ha megvan benned, tehetséges vagy és meg tudod tanulni a "technikákat". Ha nincs meg benned a közvetítés képessége, akkor tanulhatsz bármilyen technikát, üres, semmitmondó, átlagos vagy átlag alatti rajzaid lesznek.

2011. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor mostmár világos :)
2011. szept. 7. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tehetség az, hogy te próbálkozol,akarod ambícióid vannak. Hamarabb "megtanulod" a dolgokat, és van egy plusz benned amit a rajzaidhoz adsz azon kívül hogy lerajzolod. Lehet az bármi...tónus,vázlat,forma,kompozíció. Akármelyik,akármennyi. Gyakorlatilag a te meglátásod az amitől tehetséges lehetsz. Ez szubjektív, de legtöbb embernél egyértelmű.
2011. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nah és most mit gondolsz tehetséges vagy?
2011. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!