Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék rajzolni de nem...

Szeretnék rajzolni de nem tudok. Valahogy meglehet tanulni?

Figyelt kérdés

Próbáltam már sokszor de aránytalanok és bénák a vonalaim. Néha 1-2 viszonylag jól sikerül...de amúgy kaksi az összes. Amúgy szeretnék rajzolni mert sokmindent kitudnék fejezni, de nem tudok. Meglehet valahogy tanulni? Vagy ez attól függ, hogy ki mennyire tehetséges?

14/L


2012. márc. 3. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tehetség nem árt ha van, de alapokat lehet tanulni, pl hogy ha emberi arcot akarsz rajzolni, milyen legyen az alap, az arányok stb. Youtube tele van ilyen videókkal, és ha profi nem is leszel, de egy kis segítséget nyújtanak :)
2012. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem csak tehetség kérdése. Tanfolyamokon pár nap alatt meg lehet tanulni a jobb agyféltekés rajzolást.

[link]

2012. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mustafa33 ***** válasza:
66%
A tanárom mindig azt mondta: Nem múlhat el egy nap sem anélkül, hogy egy vonalat rajzolj.
2012. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rajz tette tönkre az életem félig meddig. Nem vagyok egy tehetséges rajzoló ez tény sőt egyáltalán nem tudtam rajzolni és ezért megbuktattak félévkor és kénytelen voltam átmenni másik szakra, ráadásul a rajz tanárnő face to face megmondta hogy megleszel buktatva aztán ismételhetsz évet idézem ''hülye gyerek''. (Mivel készség tantárgy automatikus évismétlés) És informatikus szakon voltam. Én vért izzadtam hogy összerajzoljak valamit de ő ki se viszem rávágja az elégtelent... Remélem te szerencsésebb leszel mint én! 16/F
2012. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, valamennyire meg lehet tanulni, ha van két egészséges kezed :)

Emlékszem, még jó néhány éve vettem a Tesco-ban két vékony kis füzetet, ami az árnyékolással foglalkozott. Az egyikben emberi arcok voltak, a másikban állatok. Nagyon meglepődtem rajta, hogy néhány próbálkozás után már milyen szépre sikerültek. Az elején volt néhány oldal, ahol meg volt mutatva, mikor mit hogyan kell, a füzet nagyobbik részében meg bal oldalon volt egy kész kép (fekete-fehér), a jobb oldalon meg ugyan ez, csak árnyékolás nélkül. Tényleg szépek lettek nagyon. Sajnos utána nem nagyon foglalkoztam a rajzolással, pedig szerintem ennél jóval többet is tanulhattam volna, de feltett szándékom, hogy valamikor újra belekezdek.

A lényeg szerintem az, hogy ne akarj mindent egyszerre. Lépésenként kell haladni. Kicsit a hangszerekhez tudnám hasonlítani. Ha leülsz egy zongora elé, nem fogsz kapásból zongoraversenyeket játszani, de ha elég kitartó vagy, akkor meg tudod tanulni, hogy kell. Más kérdés, hogy az már tehetség kérdése, hogy fogsz-e komponálni bármit, mint ahogy a rajznál is, hogy te magadtól miket tudsz majd alkotni.

2012. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát mi csak akkor kapunk egyest ha következő óra utánra nem visszük a rajzot, úgyhogy nekünk ennyiből jó. Ha nagyon ronda akkor is kettest ad rá, mert nem üres a lap. Nekünk levelet kell rajzolni, osztálytárs arcát, kezünket, cipőnket úgy hogy a lábunkon van, csendéletet, virág, madár meg ilyeneket. Általában négyesre, néha ötösre megtudom csinálni de ez gyenge. Jobban akarok rajzolni.
2012. márc. 4. 09:51
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Ajánlom a jobb agyféltekés rajzolást! Betty Edwards írt róla egy könyvet, minden esetben nagyon látható a fejlődés!
2012. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A tehetség az egyedi látásmódot, ötleteket és a szenvedélyt jelenti. De minden ember meg tudja tanulni leképezni a világot, csak szorgalmasan kell gyakorolni. Járj el szakkörbe, szerintem az a leginspirálóbb.
2012. márc. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként megfigyeltem, hogy néha akkor sikerülnek jól a rajzaim ha szomorú vagyok és zenét hallgatok.
2012. márc. 5. 14:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy infónak, az érdekesség kedvéért:


[link]


Jobb oldalt, a címkék alatt vannak a további instrukciók.

2012. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!