Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Verset írni tényleg túl...

Verset írni tényleg túl lányos dolog lenne tőlem?

Figyelt kérdés

16/F vagyok, és verseket írok. A magyartanárom szerint tehetséges vagyok, versenyekre, pályázatokra is elküldtem pár verset emiatt, és nem egyszer helyezést is elértem. Az osztálytársaim tudják, hogy engem főképp ez érdekel, de a múltkor hallottam véletlenül (illetve ők nem tudták, hogy hallom őket, mert úgy vannak a fotelok a suli aulájában) az osztály néhány lány tagját beszélni rólam, illetve elsősorban arról, hogy ha az osztályból kell választani, ki tetszik nekik, stb. És több lány azt mondta, hogy én verseket írok, és az oylan lányos. Nem igazán értem ezt, érettebbnek tartom magam a legtöbb korombelinél, így még azt se lehetne mondani, hogy gyerekes vagyok, és számomra az is meglepő, hogy ezt lányok mondták. Persze van olyan lány osztálytársam, aki nem tartja ezt a dolgot rossznak, vagy olvasta is már versem (a beszélők közül a legtöbb nem olvasott egyet sem, és ha igen akkor is csak legfeljebb egyet), szóval van oylan lány osztálytársam, meg jóban is vagyunk, szóval biztosan tudom, hogy nem tartja rossznak minden lány, de az a 6-7, akik ott beszélgettek, ezt mondták. Nem tudom, miért, ráadásul, a fiúk is tudják, ők sose mondták, hogy ez lányos lenne, sőt inkább gratuláltak, ha jó eredményt értem el egy versenyen. Ráadásul a világirodalom nagyjai mind férfiak szerintem, de ilyet meg nem mondok nőknek, mert akkor meg az a baj.


Én mindig azt hittem, hogy ez a lányoknak tetszik, hogy romantikusnak tartják, vagy valami ilyesmi. Most akkor mégse?


Légyszi, aki válaszol, írja le, hogy hány éves, és hogy fiú-e vagy lány!


2012. márc. 6. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért lenne lányos? Nem tudom az osztálytársaidnak feltűnt -e az a tény, hogy az összes nagy költőnk férfi volt.
2012. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt én is írtam, de hát ez úgy tűnik, nem hatotta meg őket, mert gondolom ezt azért ők is tudják.
2012. márc. 6. 14:33
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

No, azért nem az ÖSSZES nagy költőnk volt férfi! Sok igazán "nagy" nő-költő is volt/van - csak kevésbé "menedzselik" őket.

Érdemben pedig: verseket írni nem lányos, nem fiús, hanem nagyon is "ember"-es dolog. De azért hadd kérdezzek meg egy apróságot: ha valami "lányos", akkor értékcsökkentő, lealacsonyító, kerülendő?! Remélem, nem. Írj sok jót, sok sikerrel!

2012. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az utóbbi kérdésed érdekes volt. Nem akartam a lányokat megsérteni.
2012. márc. 6. 14:49
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Ha egy fiúra, a hobby-jára azt mondják, hogy lányos, az igenis bántó, tekintve, hogy ezzel férfiatlannak van minősítve.

Nem kell az osztálytársaiddal foglalkozni, mert éretlenek, és feltehetően műveltségben is erősen alattad állnak, ha ilyen ökörségeket mondanak. Valószínűleg az a bajuk, hogy nem értik a verseid. Az irigy emberek mindig kitalálnak valamit, hogy kompenzálják, ha valaki jobb náluk valamiben. Szóval fel a fejjel! Ha szemtől szemben is beszól valamelyik, világosítsd fel, hogy az ember feje nem csak arra szolgál, hogy megfésülje rajta a haját.

2012. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Látom: a legbékésebb szándékkal feltett kérdésemet (miszerint: ha valami lányos, akkor értékcsökkentő?) valamilyen módon félrértettétek. Tudom, hogy kérdezőnk nem akarta a lányokat megsérteni - csak arra hívtam volna fel a figyelmet, hogy lépjünk túl ezeken a nemi sztereotípiákon, amelyek olyan mélyen belegyökereztek a társadalonmba. Mert, tudjátok, azt, hogy "fiús", sokszor felértékelésként mondják az emberek - bele sem gondolva, hogy ezzel a lányokat akaratlanul leminősítik. Végül: úgy gondolom, aki a másiknak sikert kíván, az nem érdemel 0%-ot, csak mert kérdezni mert. De ti tudjátok..
2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgy nekik, baromság, csak egyszerűen ők nem értékelik és beskatulyázzák a dolgot. Nem tudom, mennyire értelmesek, ezek szerint mondjuk Petőfi is lányos? Hát nem is tudom. Én is írok verseket, ebből adódóan senkit sem nézek le vagy tartok rosszabbnak emiatt, és egyáltalán nem gondolom, hogy ez olyan "lányos" lenne. Azok, akik ezt mondják, szerintem nem tudnak az égvilágon semmit. Ilyeneknek nem is érdemes tetszeni, szóval talán még szerencséd is, hogy lányosnak tartanak, hagy szenvedjenek a szűklátókörűségüktől. :) És további jó versírást! Egyébként meg a lányok nagyon szeszélyesek, ha valamelyikőjüket bombáznád szerelmes versekkel, oda lennének mind, hogy milyen halál cuki vagy meg romantikus, így meg ezt nem értékelik. Ne sajnáld :)


17/L

2012. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
55%

én élnék halnék egy olyan fiúért aki verseket ír.. és ha ismerősömről kiderülne hogy verseket ír akkor biztos sokkal jobb véleménnyel lennék róla és elkezdenék iránta érdeklődni, de én is ilyen vagyok, verseket ugyan nem írok, de olvasom őket, és írok (regényeket), olvasok komolyabb könyveket is az Alkonyatnál (ami jó könyv de mondjuk egy klassziku műt is tudok értékelni). festek, rajzolok, imádom a zenét ( a komolyzenét is), nyitott vagyok a kultúrára és a művészetekre.. az én osztálytársaim nem csak ezen a téren gyerekesek, ha egy normális verselemzést csinálok magamtól már attól el vannak képedve hogy én ezt hogy tudtam stb.


azok a lányok azért mondják azt hogy lányos mert nem értenek hozzá. már nem azért de ha egy kötetet veszel a kezedbe amiben vegyes versek vannak korban és stílusban, annak 99.9%-a férfi által íródott. már nem azért de nagyon kevés női költő van... ha ruhát terveznél, na az lányos lenne, de verset írni..szerintem ez mindig is férfi műfaj volt és az is.

egy olyasmi lány mint én (aki mondjuk értékeli az ilyesmit és nem ragad le azon a szinten hogy a vers annyit jeelnt hogy meg kell tanulni) nem mond ilyet, és valószínű azok a lányok kicsit felszíensek, vagy másban érdekeltek. szerintem ne foglalkozz a véleményükkel, mert ők a világ egy kis százaléka, azt gondolják h lányos/b*zis/gáz , de szerintem néhány év és máshogy fogják látni..


szóval egyáltalán ne törődj mások véleményével!


amúgy eg yismerősöm nekem is ír verseket, ha a családneved is és a ekresztneved is K betűvel kezdődik, akkor ismerlek és tudom hogy jók a verseid! :))) ha nem akkor mindegy..:)


14L

2012. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

6-os

Azért lettél lepontozva, mert (legalábbis szerintem) félremagyaráztad a dolgot, holott senki az égvilágon nem bántotta, nem becsülte le itt a nőket.

Igen, a világirodalomban vannak nagy női írók. Lényegesen kevesebben. Hogy miért, azt hosszasan lehetne fejtegetni, de ez a kérdés nem erről szól. Tedd fel a kérdést itt a gyakorin, és biztos tök érdekes beszélgetés fog belőle kialakulni!

2012. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként 5 és 9 vagyok és 29/F. :)
2012. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!