Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha a művészet szabad, akkor...

Ha a művészet szabad, akkor miért néznek le egy alkotót ha túlnyomórészt pozitív tartalmú, boldog művei vannak?

Figyelt kérdés

Szerintem a társadalomban az a tudat él hogy a nagy művész egy olyan ember aki folyton csak szenved, sz.r az élete, depressziós, művei negatív tartalmúak, s aki nem felel meg a kritériumoknak, az "nem is igazi művész", egyoldalú, giccses. (De kérdem én, az nem egyoldalúság, ha valaki csak depresszív munkákat ad ki? Vagy aki nem szenved és fetreng lelki állapotot tekintve a sz.rban az egy senki? Ha egy pozitív munkásságon legalább annyit dolgozott mint egy depresszíven, a témája miatt "értéktelen"?)


Szerintem nem attól művész valaki, ha társadalmi elvárásból alkot depresszív munkákat, mert az emberek erre csorgatják a nyálukat... Ti mit gondoltok erről?


2012. márc. 19. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te túlzásba viszed ezt a dolgot. Nem kell "keserűnek" lennie egy képnek ahhoz, hogy jó legyen. Az is lehet, hogy egyszerűen sem technikában, sem kompozícióban, sem látásmódban, sem egyébben nem mutat semmi újat egy művész, hanem csak "tucatképet" készít, és akkor lehet neki akármilyen témájú képe, az nem lesz igazán "jó".


De most őszintén, szerinted ezek a képek "szomorúak":


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nekem nem tűnnek annak. (És még rengeteg példát tudnék mutatni.) Szóval, ha te vagy az, aki minden héten felteszi ezt a kérdést, akkor szerintem fejezd be az "önsajnálatot", és csinálj valami eredetit.


Amúgy az, hogy mennyit dolgozik valaki egy munkán, nem jelent semmit. Giccsen is lehet órákat dolgozni, és a giccs is lehet csodálatos technikai tudással készítve.

2012. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a boldog vagy boldogtalan tartalom számít, hanem a mondanivaló és a kifejezőerő, és az, hogy valami újat tudj mutatni.
2012. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a művészet a társadalom lenyomata, amilyen a közhangulat, olyan az igazi művészet. a többi öncélú.
2012. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van Gogh nem igazán a "közhangulatot" festette... Aztán az egyik legnagyobb festő, már ha szabad ilyet mondani.
2012. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha a művészet szabad"


Nem szabadabb, mint a tudomány vagy a sport vagy bármi más. Szabályai vannak, ezen belül szabad.


"miért néznek le egy alkotót ha túlnyomórészt pozitív tartalmú, boldog művei vannak?"


Senkit sem néznek le ezért. De amit te "boldog"-nak nevezel, az jó eséllyel a giccs, amit a művészetben nem értékelnek nagyra.


"Szerintem a társadalomban az a tudat él hogy a nagy művész egy olyan ember aki folyton csak szenved"


Jól látod. "Szerinted a társadalomban", nem a társadalomban.


"az nem egyoldalúság, ha valaki csak depresszív munkákat ad ki?"


Egyoldalúság, nem is értékelik nagyra az olyan művészeket.


"Szerintem nem attól művész valaki, ha társadalmi elvárásból alkot depresszív munkákat, mert az emberek erre csorgatják a nyálukat"


Annak, hogy valaki művész, része az, hogy a társadalmi elvárásokhoz igazodik. Ez persze nem "depresszív munkákat" jelent. Az durva leegyszerűsítés.

2012. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az emberek egy jelentős része újra , másra vágyik,mint amit megszokott. A szakma még inkább a különlegesre vágyik,de ez egyre nehezebb,ahogy egyre több alkotás születik. Viszont a szépre is sok ember vágyik , ezért nem kell ebből problémát csinálni. Egy alkotó szempontjából én fontosabbnak tartom azt,hogy legyen hiteles. Azaz úgy ábrázolja a dolgokat,ahogy ő szeretné. Ne azért és úgy fessen valamit,mert akkor többen dicsérik majd..
2012. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első, a linkelt képek közül mi az utolsó előtti?
2012. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: a művészek közül egy sem gondolj azt, hogy szenvedni kell, legfeljebb a sznobok. Mi, művészek, tisztában vagyunk azzal, amit állítasz, ugyanakkor szerintem is túlzásba viszed. Nem a lényegre tapintottál. Igaza van annak a válaszolónak, aki azt mondta, hogy bizonyos kerestek között szabad a művészet.
2012. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs az elgépelésekért, fáradt vagyok kicsit.
2012. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Caspar David Friedrich : Vándor a ködtenger felett
2012. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!