Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki a művészet leginspirálóbb...

Ki a művészet leginspirálóbb alakja a számodra, és miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Munkácsy, mivel olvastam az életét és lenyűgözött az elszántsága, akaratereje. Annyira nyughatatlan élete volt, hogy én bármennyire is szeretek festeni, sosem adnám fel a nyugodt kis életemet azért, hogy ilyen mértékben előre jussak a festészetben. Nem mondom, hogy irigylem, mert lehet, hogy Ő meg olyan dolgokból maradt ki, amiből én nem, valamint abban a korban biztos nagyobb szükség volt ekkora "nyomulásra". Ma sem könnyebb az embernek a tudását kamatoztatni. Talán ezzel a habitussal, ha most élne, pontosan ugyanígy élne. Nem tudom. Minden esetre Ő az, aki minden választási lehetőség közül mindig a festészetet választotta történjen bármi.
2012. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok művészlélek, annyira nem is érdekel a művészet. Mégis azt mondom, hogy Munkácsy. Hogy miért? Mert a józan paraszti eszével látta a világot, és azzal is gondolkodott. Nézd meg a festményeit, mennyire elragadóak a maguk egyszerűségében. Tudom, velem van a gond, de nem értem a modern művészetet. Egymásra halmoznak egy kupac szemetet, adnak neki egy alapot, és máris szobor...de mitől? A legegyügyűbb ember is meg tudja csinálni. Számomra ezért érthetetlen. Azért egy Munkácsy képet nem tud egy óvodás csak úgy megrajzolni.
2012. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne ragadjunk le Munkácsynál!Nagyon sok zseniális művész volt a világon,akiket ma is csodálhatunk.Akiket soha nem felejt/het/el az utókor.És nem csak festők.Írók,költők,zeneszerzők...Mindegyik a maga műfajában. A reneszánsz művészektől lehet a legtöbbet tanulni mind a mai napig. A sokoldalúságukkal,hogy egyszerre tudtak nagyot alkotni festészetben,szobrászatban,irodalomban,asztrológiában,sőt még a tudományok területén is./Leonardo da Vinchi,Michelangelo.../Hangszerkészítők,akik nem csak mesterei,de művészei is voltak a hangszerkészítésnek.Stradivári,Amati,Gvardneri.../Titkukata mai napig nem sikerült megfejteni.Az inspirációt magadban keresd!Ha képes vagy feladni mindent azért,hogy megvalósítsd önmagad,ha van mondanivalód a világ számára,amit valamílyen módon ki is tudsz fejezni,tedd azt.Közben vígasztaljon a tudat,hogy halálod után- talán -

majd /el/ismert leszel!

2012. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3. Nem ragadtunk le Munkácsynál, csak épp valamiért az első két válaszoló (köztük én az első) valamiért ÉPP Munkácsyt tartjuk inspirálónak. Mit is írtál?


"Ha képes vagy feladni mindent azért,hogy megvalósítsd önmagad,ha van mondanivalód a világ számára,amit valamílyen módon ki is tudsz fejezni,tedd azt."


Hát Ő ilyen volt. Mi kell még? Sorolhatnám én is naphosszadt, hogy mennyi értékes művész volt és van, de nem ez volt a kérdés.

2012. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vincent van Gogh, egyszerűen az ő művészete csodálatos.
2012. febr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alfons Mucha, mert a munkáit olyan érzékenységgel,és magas szakmai tudással készítette, hogy bármikkor megnézem leesik az állam.

Magyarok közül Jankovics Marcell, ő az aki témájában terjeszti a kultúrát, illetőleg egyes filmjei után katarzisom lett

2012. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vincent Van Gogh-ra "szavazok" én is. És nem csak a képei csodálatosak, de a levelei is szépirodalmi minőségűek.


Rajta kívül még William Blake-et említeném, ő is egy személyes kedvenc.

2012. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Frida Kahlo és Berthe Morisot. Mindketten kevésbé ismert festőnők. Kahlónak az élettörténete nagyon lenyűgözött, Morisot-nak pedig nagyon imádom az impresszionista festményeit.
2012. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rembrandt.


Számomra nemcsak mint művész példa, hanem mint ember is. Ugyanis a végletekig kitartott a szenvedésben s a megaláztatások közepette- mikor életének alkonyán nem ismerték el, ő alkotott továbbra is és nem tagadta meg önmagát, nem tagadta meg a művészetét.

2012. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ferenczy károly festményei

Gross Arnold

Alfons Mucha

Klimt

2012. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!