Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen verseket illik szavalni...

Milyen verseket illik szavalni egy színházi szereplőválogatáson? Milyet várnak el leginkább?

Figyelt kérdés
Nem írtak semmi konkrétumot csak azt, hogy nem baj, ha valaki készül pár verssel vagy énekkel a válogatásra. Tudnátok mondani pár ilyen verset vagy oldalt, ahol találok hasonlókat? (18/L)
2012. ápr. 18. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor tudsz hiteles lenni ha olyat választasz amit tényleg szeretsz
2012. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha verssel és énekkel kell készülni, akkor csak olyat, amit nagyon jól ismersz, kívülről el tudod mondani vagy énekelni.

Mint ahogy előttem írták.

Ismerned kell néhány népdalt, amit el is tudsz énekelni.

Ezek között biztos találsz olyat, amit ismersz:


http://www.youtube.com/results?search_query=n%C3%A9pdalok+ma..

Gondolom, ismered ezt az oldalt, tudod, hogyan kell keresni videókat.


Ugyanitt találsz verseket is, amit meg tudsz hallgatni, a hangsúlyozásban sokat segítenek.

Írd be a vers címét és válogass a versek között:

http://www.youtube.com/watch?v=UmKfNQd7zLM


Én ezt mindenképp elmondanám egynek. Latinovits óriási színész volt, akinek a versmondási stílusát sokan próbálták utánozni.

Ezt biztos ismered kívülről.


Talán stílusosan egy tavaszi verset is meg lehetne tanulni, nem tudom, mennyi időd van erre.

Szabó Lőrinc Nyitnikék

vagy Petőfitől az Alföld, vagy a Szeptember végén, akár a Himnusz vagy a Szózat, ide beírod a keresőbe a vers címét /a Youtube-on/ és bizonyára találsz több videót is.

Nekem egyik kedvencem ez a vers és színész:

http://www.youtube.com/watch?v=8Btn0MAqfW0


Vagy a Toldi valamelyik éneke, ha tudod kívülről.


Természetesen ezek csak tippek, azt mondd el, amit szeretsz és tudod kívülről.

2012. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Á! Értem, köszönöm. Azt hittem, hogy valami nagyon különleges verset(ket) várnak. Pl Heltai Jenőtől valami vagy, mint pl. Baranyai Gergelytől a Nagy drog-vers (kaliberre és stílusra értem, nem konkrétan ez). A népdalt mindenhol kérhetik vagy egy-egy népdal mellé nem baj az sem, ha tudok musicalt? (Pl: Elisabethből valamely dalt vagy a Dzsungel könyvéből). Vagy a népdal a legnyerőbb? Egyébként durván 3 hetem van.
2012. ápr. 20. 15:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a furcsa megfogalmazás miatt és a helyesírási hibákért. Kicsit kapkodtam.
2012. ápr. 20. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen szereplőválogatásról van szó? Mit kell ott majd csinálnod?


Ha tudsz nehezebb verseket, az sem árt, ha lesz a repertoárodban.


Szerintem magyar népdalt illik tudni, de ha tudsz musicalt , az is jól jöhet.

2012. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy vidéki, nagyobb színháznak a színi stúdiójába lesz felvételi. Annyit írtak, hogy jó, ha tudok pár verset vagy dalt, de készülni nagyon nem kell. És kényelmes ruha.

Én eddig versből ezekre gondoltam: Dsida J.: Kitéve, Zarándokút, Psalmus Hungaricus (vagy ez nagyon hosszú és nem illik ilyet?); Márai S.: Halotti beszéd; Heltai J.: A legnehezebb király a többi közt, pedig még válogatok. Ami a prózát illeti egy Cserna-Szabó A. novellára gondoltam vagy Nabokov Lolitájából, esetleg a Faustból egy részletet vagy Tatjana levelét az Anyeginből. Én ezeken és még számos hasonlón gondolkoztam. De nem igazán tudom, hogy milyeneket kéne összeválogatnom. :)

2012. ápr. 20. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!