Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem unjátok már a modern...

Nem unjátok már a modern építészetet? Olyan ocsmány az egész. Csak egy példa: Vörösmarty téri üvegház, szerintem nagyon nem illik oda. Miért nem térünk vissza azokhoz a művészeti alkotásokhoz, ahol még tényleg szépet alkottak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem unom, utálom. Ronda, ízléstelen. De nem lehet ellene semmit tenni. Ha régi stílusban építkeznénk, akkor elmaradottként tekintenének ránk mondjuk más országok.
2011. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

nem vagyok budapesti ezért nem tudom,hogy illik e oda vagy sem,de szerintem haladni kell a korral és nekem tetszenek az "üveg" épületek

:)

2011. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szakmabeli vagyok és egyetértek veled kérdező. Van pár túlbuzgó építész akik mindenképp újat akarnak, csak az átlag embernek nem tetszik. A rosszabb hogy olyanok tervezik akik nem használják ezáltal teljesen kényelmetlen és nem praktikus az egész. Pl. olyan bejáratot terveznek ami a sz.gépen jól mutat, de nehéz rajta bejutni és kevesen tudnak bejutni ezáltal várni kell hogy bejuthass.

Vagy olyan padokat terveznek amik jól néznek ki, de baromira kényelmetlenek.

Ugye az építésznek az a dolga hogy megálmodja, a statikusok és a mélyépítők pedig kiszámolják és felépítitetik.

Építészek inkább művészek, ezért vannak ezek a "korszakalkotó" épületek, ők az egyetemen minden 2. tantárgyuk rajzos, sőt még festeniük is kell.

2011. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Én eddig is untam és utáltam.

Pontosan úgy gondolom, ahogy te: sem Budapestet, sem más várost nem kellene elcsúfítani a stílusától teljesen eltérő "modern" borzadályokkal.

2011. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Helló! Vannak jó épületek is ilyen stílusban, de igazad van most már mást sem építünk és az nekem sem tetszik. A régi házak sokkal jobbak voltak abból a szempontból, hogy pl: vastag falúak voltak így nem kellett légkondit használni, és olcsóbb volt a fűtése is.

Azonban a mai épületeket más szempontok alapján építik.

Energiatakarékosabb a világítás szempontjából sok fény jön be kevesebb áram megy el világosságra. Valamint elég sok épület van amiben rengeteg ember megfordul így a szellőztetést is olcsóbban meg tudják oldani jó példa erre Londonba egy irodaház aminek a formája hát erősen emlékeztet egy hímtagra :) de uborkának nevezik.

[link]

Iszonyat ronda ami engem illet de mivel a legtöbb embernek ez tetszik és a pénz beszél... ilyeneket építenek inkább.

2011. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

"Nem unjátok már a modern építészetet? Olyan ocsmány az egész."


A "modern építészet" alatt gondolom az utóbbi 80-90 év építészetét érted. Abban több tucat teljesen különböző stílus van. Van, amelyik nekem se tetszik, de sok van, amelyik igen.


Egy biztos: az egész "modern építészet"-et nem lehet egy kalap alá venni, és a régi építészet is produkált szörnyűségeket.


"Csak egy példa: Vörösmarty téri üvegház, szerintem nagyon nem illik oda."


Unalmas épület, bár ami előtte volt azon a helyen (az Elizélt-palota), az szerintem neked nem tetszene jobban. Bevallom, nekem az jobban tetszik, a mostani rácsos üvegépületet egyszerűen semlegesnek, érdektelennek tartom.


"Miért nem térünk vissza azokhoz a művészeti alkotásokhoz, ahol még tényleg szépet alkottak?"


Mikor alkottak csak szépet? Soha.


Ezt a borzalmat 1910-ben "alkották":

[link]


Ezt a "szépséget" még régebben:

[link]


Régebben is épültek ocsmány épületek, csak vagy lebontották őket, vagy nem híresek.

2011. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Azt hiszem, ebből az előző megnyilvánulásból elég egyértelműen látszik, milyen "intelligens" emberek szeretnek haladni a korral:)

Nem azzal van a baj, hogy haladunk a korral. Hanem azzal, hogy ennek van egy határa. Senkit nem érdekel, ha ezek a modern épületek a nekik megfelelő helyre kerülnek, megfelelő kivitelben. De nálunk nem ez történik, hanem a gyönyörű, történelmi épületek közé nyomorítják be ezeket a kocka-üvegcsodákat. Vagy pl. a belvárosban azok a kocka alakú, randa kőpóznák, amik a kocsifelhajtás ellen vannak. Vagy ahogy valaki említette: ronda, modernista padok egy amúgy gyönyörű, múltszázadi környezetben. Mindezekkel semmi gond nem lenne, ha a MEGFELELŐ helyre raknák be őket, pl. a régi szockó épületeket bontanák le, és azok helyére kerülnének ilyenek.

2011. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
16:59-re vonatkozott nálam az "előző"
2011. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Azokat is mind le kéne bontani, ronda az összes régi épület.
2011. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én építőmérnöknek készülök (statikus), tehát tisztában vagyok bizonyos dolgokkal. Csak azért említettem meg ezt a témát, mert őszintén szívesebben vennék részt olyan munkában, ami utána tetszik az embereknek. Azért említettem pont a Vörösmarty teret, mert az pont nem illik oda.
2011. júl. 22. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!