Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak irodalomszerető emberek!...

Csak irodalomszerető emberek! Szerintetek lenne szükség egy olyan folyóiratra, ami fiatalos, és napjaink művészete van benne (nem csak irodalom)?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.én megvenném az biztos.pl.szeretem Varró Danit is.meg lehenének benne képzőművészeti stb.alkotások
2012. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen!


Irodalommal kapcsolatos magazin/folyóiratot ugyan nem igazán olvasok, de rendszeresen olvastam Filmvilágot és Artmagazint. Viszont ezek egyike sem igazán "köti le" a "fiatalabbakat", mert a stílusa elég "unalmas".

(Az más kérdés, hogy a Filmvilágban például "irodalmárok" mondanak véleményt a filmről, és legtöbbször nem hiteles az írásuk. Élesen kritizálták például Walt Disney-t a filmek cselekménye miatt, miközben a film lényege egy cseppet sem a cselekmény, vagy a történet, hanem leginkább a mozgás, és ennek az időbeli megkomponálása. Mert a film sokkal inkább hasonlít a zenéhez, mint az irodalomhoz. Márpedig W. Disney animációs filmjei igen szépen vannak komponálva.)


Mindezek mellett, szívesen olvasnék válogatott kortárs irodalmat is, mert manapság olyan bőséges a választék, hogy magamtól nehezen is tudok megismerkedni a kortárs alkotók műveivel.

2012. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Ennek örülök. Egyébként nem úgy érettem, hogy csak irodalomszeretők válaszolhatnak, hanem úgy, hogy aki magát a művészetet utálja, ne írja ide, hogy nem kell, mert neki úgyis mindegy.


Szívesen olvasok még válaszokat. És szerintetek mitől lehetne kellően fiatalos?

2012. ápr. 29. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is folyóiratot, akkor inkább valami blogot, honlapot, youtube csatornát szívesen olvasnék, néznék mindenképpen. Persze az a tartalom minőségétől függ, de alapvetően jó az ötlet, támogatom :)
2012. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől lehetne kellően fiatalos, de szerintem a cikkek stílusán sok múlik. Azt gondolom, sokkal szívesebben olvas egy fiatal olyan cikket, ami inkább humoros és jóízű, mintsem olyat, ami szakszavakkal és "túl hivatalos" szavakkal van tele. Persze, azért némi komolyság sem árt, de alapvetően jó, ha van egy kis "lendület" és egy kis "élet" a cikkekben.


Ezen kívül, én személy szerint szívesen olvasnék a közeli jövőben esedékes kiállításokról, író-olvasó találkozókról és hasonlókról.


Ami pedig a fiatalokat úgy tűnik, hogy leginkább érdekli, az a street art, design és egyébként bármi, ami kellően "meghökkentő", látványos vagy "kreatív", de ennek ellenére elég könnyen érthető. Bár éppen ezért elég nehéz kiválasztani azt, ami még művészet, de emellett könnyen befogadható is egyben.

2012. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fiatalossá tehetik az egyedi megoldások az újságot.pl.lehajtható oldalaknak,kuponok stb.
2012. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenki ötlete nagyon jó. Egyelőre csak elvi kérdés volt, de ki tudja, ha majd egyszer lesz ilyesmire keretem....
2012. ápr. 30. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintetek lenne szükség egy olyan folyóiratra, ami fiatalos, és napjaink művészete van benne (nem csak irodalom)?"


Attól függ, mit értesz azon, hogy fiatalos. Egyébként a papírsajtó haldoklik, a helyedben nem kísérleteznék lapindítással, csak akkor, ha valami jelentős támogatás leakasztására lenne kilátás ezzel.


A mai (és a tegnapi) fiatalokat alig érdekli a művészet, és ha mégis érdekli őket, utánanéznek a neten.

2012. ápr. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, az eddigi válaszok nem ezt mutatják, meg pár embert megkérdeztem. De amúgy csak érdeklődöm, nem akarok én újságot alapítani. :)
2012. ápr. 30. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!