Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek igaz, hogy ha azt...

Szerintetek igaz, hogy ha azt mondjuk, "költő", akkor sokan valami elborult agyú embert képzelnek, és sztereotip módon, szinte már "elítélően" (erős túlzás) néznek rá? Irodalmat nem szerető emberek persze.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
nem igaz
2012. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Miért is volna így?
2012. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz.
2012. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, mert annyiszor hallottam, hogy "a költők drogoznak", meg hasonló hülyeségeket.
2012. máj. 1. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb ilyet mondanak, szólj nekik, hogy szokjanak le az általánosításról. Vannak - mindig is voltak - költők, akik drogoznak, és mások, akik nem. Ahogy drogozó és nem drogozó vasúti pályamunkások és adóellenőrök is előfordulnak.:D
2012. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek csipkedik egymást, különösen a rosszkedvű, elégedetlen emberek szeretik a zsörtölődést, a beszólogatást. Az interneten meg ez teljesen elszabadul.


Szidják egymást a bal- és jobboldaliak, a szakmunkások és a diplomások, a mérnökök és a bölcsészek, a pestiek és a vidékiek, a gazdagok és a szegények, meg kb. minden elképzelhető kategória szidja azokat, akik más kategóriába esnek bármilyen szempontból.


A költők elborult drogosok. Az írók élhetetlen álmodozók. A festők naplopó sznobok. A zenészek elkényeztetett hülyegyerekek. A munkások büdös prolik. A parasztok még büdösebb prolik. Az értelmiségiek nyápic élhetetlen banda. A mérnökök szakbarbárok. A jogászok maffiózók. A közgazdászok sarlatánok. Az orvosok gyilkosok.


Teljesen természetes, hogy a költőket is leszólják, különösen az interneten, ahol virágzik a leszólás kultúrája.

2012. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.
2012. máj. 1. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Én ilyennel még nem találkoztam, bár tény hogy igyekszem olyan emberek közt mozogni, akik értelmesek. Értelmes ember pedig ilyet nem mond, szerintem. Egyébként, ha nekem pl. valaki bemutatkozna, hogy "Kis Pista vagyok, költő." én inkább pozitív sztereotípiával kezelném, azt hiszem. Persze ez teljesen az én véleményem, csak gondoltam, jó ha tudod, hogy létezik az ellenkezője is annak, amit írtál. :)
2012. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értékelem a választ, köszi.
2012. máj. 7. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!