Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok mondani magyar vonatkoz...

Tudtok mondani magyar vonatkozású II. világháborús filmet?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e hasonló filmek mint pl. az Elit alakulat (Band of Brothers) vagy a Pacific. Ha nincsenek akkor mi lehet ennek az oka? Az érdeklődés hiánya vagy pénzhiány?

Szerintem abszolút jó téma lenne feldolgozni. Pl. a Don-kanyarnál történt események vagy a kitörés.

Mit gondoltok erről?



2012. máj. 6. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

második világháborús nagyon nincs, de pl az 56-os forradalomról van a Szabadság Szerelem, ami szerintem egész jó.


És igen, főleg a pénzhiány az akadálya a magyar filmek készítésének

2012. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen filmeket szerintem a szocializmus miatt nem gyártottak. Mégis hogy mutatták volna be a hős felszabadítók ellen küzdő magyar bakákat?

Manapság meg már nem divat a 2. Világháború. Néhány filmet még forgatnak, de amúgy kimentek a divatból, mint a western. Jobb is, hogy nem próbálkoznak ezek után:

http://www.youtube.com/user/VideomaniaFCS?feature=g-user-u


De hogy film is legyen:


Magyar Sasok (1943)

Kissé propagandaízű, de amúgy nagyon érdekes film, már csak azért is, mert pont a háború alatt forgatták.


A tizedes meg a többiek (1965)

Azt hiszem, ezt a filmet nem kell bemutatnom.


Casablanca (1942)

No igen, a filmtörténet egyik legismertebb alkotásának is van magyar vonatkozása. Magyar rendező, és egy-két színész. Viszont a háború itt is csak körítés, csatát valójában nem látunk.


Szerintem volna értelme magyar háborús filmdrámákat forgatni de a mai magyar filmipar nem alkalmas, főleg ilyen témában, minőségi produktumok megalkotására.

2012. máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon béna eredmény jönne ki abból, ha hollywoodi filmet akarnának forgatni Magyarországon költségigényes témából, az amerikai filmek költségvetésének 1/100-ából. Eddig minden ilyen mintára készülő magyar film csúfos bukás volt (meg úgy általában a magyar filmek 98%-a nézhetetlen).
2012. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Szabó István: Bizalom
2012. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szabó István: A napfény Íze :-)

Bár ez nem csak a háborúról szól...

Elit alakulat?

Esetleg a Kisvárosra van szükséged? :-D

Mondjuk érdekes lenne Horthyról meg a békekötésről egy az Összesküvés jellegű vagy a Bukás jellegű filmet összehozni.

Persze nem utánozni csak a nézőpontra gondoltam.

hogy hogyna fogadták, meg hasonlók, valahogy be kellett vezetni valahogy meg kellett "szokni" a dolgokat. Doni katasztrófa is kíváló téma egy történelmi filmnek. bár néha úgy érzem amíg az amcsik minden priszlicsáré dologból filmet csinálnak, mint hogy hogyan szart a melyik elnükük a fekete csütörtökön, amikor megtudta a hírt. Addig mintha magyarorzságon lennének tabutémák, nem feltétlenül a cenzúra miatt, hanem egyzserűen nem illik. Mintha azt mondanák Pityu ha nem csinálsz mesterművet inkább bele se fogj...

2012. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sajnos kevés van, de ammennyit tudtam összeszedtem:

-Napfény íze

-A vád

-Tizedes meg a többiek

-Drága, Elza!

-Walking with the enemy


DVD-re még az utóbbi kettő nem jött ki, pedig jó ideje várja a közönség.

2015. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EagleHUN ***** válasza:

When Trumpets Fade


Jó jó tudom ez nem magyarokról és nem Magyarországról szól.

Viszont a Bakonyban forgatták.

És magyar volt a Producer.

Meg szerepel benne egy csomó Magyar színész.

A Magyar címét szándékosan nem írtam ki, mert azt gagyira fordították.

De én 8-ast legalább adnék rá egy 10-es skálán!

Mert bár az alacsony költségvetés érződött a megvalósításán (pl robbanásokon), minden más színészek, történet stb toppon volt benne.

2016. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban jó témák lennének, csak kérdéses mennyire maradnának meg a történelemhűségnél.

A Don kanyar nagyon kemény megpróbáltatás volt és valószínű felborzolná a kedélyeket ha valamit hülyén csinálnának meg a készítők.

2016. dec. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!