Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek érdemes könyvírásb...

Szerintetek érdemes könyvírásba belevágni? Mi kell ahhoz, hogy sikeres legyek?

Figyelt kérdés
Szeretem a gyerekeket, ha minden jól megy, velük fogok foglalkozni is, de már most sok verset, mondókát, történetet írtam már gyerekeknek. Tök jól rajzolok, és illusztrálhatnám is. Sok kisgyerekes ismerősömnél láttam már gyerekeknek írt könyvet, és úgy gondolom, hogy én is tudnék legalább olyan jót írni/szerkeszteni, de azt is tudom, hogy ez nem csak ezen múlik. Vannak, amik nagyon híresek lettek, alig lehet kivenni a könyvtárból, pedig nem is annyira nagy durranás egyik sem, mégis minden szülő, gyerek ismeri. Szerintetek ez minek köszönhető, hogy érik ezt el vele? Van arra esély, hogy valaki pont az én könyvemet akarja kiadni/megvenni?
2012. máj. 15. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem van rá esélyed, csak találni kell ehhez partnert és aki hajlandó bevállalni a kockázatot. Nem tudom ez pontosan hogy működik, ki finanszírozza a rengeteg reklámot, mert sajnos ma már reklám nélkül nem nagyon megy a dolog, az pedig kész vagyon. Próbáld felvenni a kapcsolatot kiadókkal, hogy ez hogy és miként működik, az sajnos kevés, hogy pár embernek tetszik.
2012. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd meg a könyvet, teszteld az ismerősök között, hogy tetszik nekik és lurkóknak. Aztán elmész egy két kiadóhoz, ők meg eldöntik, hogy megéri-e kiadatni, meg neked is pénzt kell bele invesztálni.
2012. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Manapság elég nehéz könyvet kiadatni, ráadásul ha sikerül is nagyon sok kiadónál a bevételnek csak töredékét kapja meg az író. Vagy meg lehet próbálni a magánkiadást, viszont az költséges és kockázatos. Előtte nem árt, ha többen véleményezik (ismerősök, rokonok, bárki akit érdekel).


De ettől függetlenül szerintem érdemes könyvírásba belevágni. Ha először nem is sikerül olyan jól, mindenképpen fejleszti az íráskészségedet.


Szoktam ezt az oldalt linkelgetni, számomra adott pár hasznos infót (jóllehet engem kevésbé a kiadás lehetőségei érdekeltek):

[link]

2012. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. máj. 15. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Én igazi könyvmoly vagyok régebben író akartam lenni csak hát nincs fantáziám:(

Tényleg nem akarlak lekornyasztani de manapság sajna irtózatos könyvárak vannak, az embereknek nem sok pénzük van könyvekre, meg ahogy elnézem a mai szülők egy részét, hát mesélni se szoktak a gyereknek nem hogy könyvet venni, mondókázni és ez szomorú.

De azért ne add fel mert sose tudni ha nem próbálod meg mindig ott lóg majd a levegőben, hogy akár sikerülhetett volna...

És ki tudja? Lehet, hogy igen!

2012. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagy László Miklós válasza:
Érdemes belefogni, azonban ne aprózd el magad...ha írni akarsz, akkor írj, a grafikát hagyd meg olyannak, aki rajzolni akar... vagyis, keress egy olyan embert, aki grafikus, vagy annak készül. Hidd el, nem bánod meg. Az, hogy ki kinek a könyvét veszi meg, sok mindentől függ. Lehet ugyanarról a témakörről írni száz és ezer módon. Lásd, romantikus regényekből és írásokból is már annyi van, hogy a folyók mentén gátat lehetne építeni belőlük, és még mindig veszik az emberek, mert érdekli őket. Ne az járjon az eszedbe, hogy megveszik e vajon, mert ezek olyan kétségek, melyekre most nem kapsz választ. Inkább valóban kezd el az írást, és ne akarj jobb lenni mint más, hanem csak írj önmagadtól szabadon. Minden korlát és kötöttség nélkül. Amikor úgy érzed hogy készen vagy, akkor következhet a formába öntés, stilisztika stb. A nyers írás sok mindent elárul. Amennyiben jól írtál, könnyen érthető, és olvasható az írásod, lesz rá vevő. :)
2012. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!