Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van-e összefüggés abban, hogy...

Napkiraly kérdése:

Van-e összefüggés abban, hogy mindig lebőgünk az eurovízión?

Figyelt kérdés
Éreztek-e összefüggést abban, hogy a futó/futtatott magyar zenészek álllítólag sosem kapnak alapos kritikát (Puzsér Róbert a kivétel), olyan emberek adhatnak ki lemezt akiknek a szájukat nem kellene kinyitni, és a rendszerben nincs negatív visszacsatolás, mindenki automatikus sztárolást kap, és aközött hogy nemzetközi szinten rendszeresen az utolsók között vagyunk pl az eurovyízión?

#euroviziló
2012. máj. 27. 09:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Te is kínzol ezzel a kérdéssel..
2012. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű politika. A török például nagyon hamis volt, mégis az első 10-ben van nem? A görög nemkülönben nem tudott énekelni. Az orosz produkció inkább aranyos, mint jó, mégis második lett. Lehet, hogy az ismerősöd megtanított hallani, de úgy látszik nem élsz a képességgel. A Compact Disco a teljesítménye alapján nem ezt a helyet érdemelte. És nem az elfogultság bezsél belőlem, hanem a józan ész.
2012. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért pl. Wolf Katira nem mondanám, hogy a "száját se kellene kinyitni". Nem csak mi, hanem a nyugati világ is úgy gondolta tavaly, hogy ő fog nyerni. És én máig azt mondom, hogy azzal a számmal ott lett volna a helye az elsők között, ahelyett, hogy az a két cuki manga-képregényfigura nyerjen egy Atomic Kitten koppintással ( http://www.youtube.com/watch?v=CFpys-HyS_8), de természetesen az volt, amit itt már leírtak, hogy a szimpatizáns országok egymásra szavaztak. Kínomban röhögtem már, amikor Belgium Franciaországra szavazott. Micsoda meglepetés. Bizonyos országok elfogultak egymással szemben, akárhogy is nézzük. Sajnos. Ez az Eurovízió úgy szar, ahogy van.

Azt azért csendben megjegyzem, hogy olvastam csomó helyen, hogy "Finnország 12 pontot adott nekünk, mi meg nem viszonoztuk! Rájuk kellett volna szavazni!". Nos ez pontosan az a mentalitás, ami miatt igazságtalanná válik a verseny. Ez nem adok-kapok játék, nem arra kell szavazni, aki jófej volt velünk, mert akkor ugyanott tartunk, mint a baráti országok esetében és értelmetlenné válik az egész. Arra kell szavazni, akinek jó volt a produkciója.


Egyébként engem az idegesít a legjobban, hogy mindenkinek angolul kötelező énekelnie. Ez szerintem sokat levon a produkciók értékéből, ráadásul az angolokat helyzeti előnyből indítja. Ez elvileg arról szól, hogy minden nemzet megmutatja a magáét, elvégre ettől szép és változatos Európa és a világ. Miért ne énekeljen mindenki a saját nyelvén, ahogy a legtöbbet tudná kihozni magából? Ráadásul W. K. nem elég, hogy angolul énekelt, egy rövidített változatot adott elő, ami nem ütött akkorát és a koreográfiája nagyon rossz volt.

2012. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
pont ez az, WK-t tavalyi dalát máig nem sikerült végighallgatnom, olyan fájdalmat okoz számomra. Versmondóversenyen elmegy az a tartomány amit ki tud énekelni, de szerintem családanyaként jobban gyarapítja az országot, inkább hagynia kéne a tehetséges fiatalokat érvényesülni
2012. máj. 27. 12:53
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha a teljesítmény közrejátszik, akkor nem értem, hogy az orosz nénikék milyen alapon érték el azt a bizonyos második helyezést...
2012. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
40 centi átmérőjű mélysugárzóval, 300 w-os erősítővel az orosz nénikék élvezhetőek voltak, a tévé saját 10 centis sokolhangszórójával persze hogy nem jön át a hangzás
2012. máj. 28. 00:44
 17/18 anonim ***** válasza:

Én csak arra utaltam,hogy 42 ország indult összesen. Egyéb iránt érdemes megnézni a Compact Disco facebook oldalát. Ez nekik mindenképpen jól jött. Kétszer mutatkozhattak be nemzetközi műsorban és sok rajongójuk lett.

Sajnos a világot uraló zenei adók többsége nem csinál olyan blokkot,amiben más ország toplistás számaiból lenne összeállítás. Gondolom ez a kulturális befolyás gyakorlásának része.

2012. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát a ezen a Compact Disco-n (nem tudom hogy kéne írni :D) halálra röhögtem magam amikor az m1-en ment a válogató, pont egy nagyon is hozzáértő barátom társaságában néztük azt a... "csodát". Azt hittem szívrohamot kapok, mikor kiderült, hogy ők mennek ki. Wolf Kati nem volt annyira rossz húzás, legalább volt hangja. Ezeknek? A-a.

Van itthon tehetséges énekesünk, nem is kevés, csak hát 30+ és ugye őket nem lehet kiküldeni, mert nem mai cuki selyemfiúk. :)

Meg azért ne is haragudjatok, az m1-en indultak közül a feléről nem is hallottam. Miért nem lehet a befutott (!!!!) TEHETSÉGEKHEZ nyúlni? Ja mert hogy már alig vannak? ...

2012. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!