Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ritchie Blackmore vagy Steve...

Főzős Laci kérdése:

Ritchie Blackmore vagy Steve Morse a nagyobb gitár virtuóz?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 00:42
 1/9 anonim válasza:
100%
Én Ritchie Blackmoret jobban bírtam
2012. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
57%

Khm...szerintem ez nem kérdés. Egyértelmű, hogy Morse-t nem nevezhetjük virtuóznak, de talán gitárosnak is alig. Szerintem hiányzik belőle a szárnyaló kreativitás és az a képesség, hogy jó riffeket játszon. Véleményem szerint gyenge, mint a harmat, halk és, ami eddig a Purple egyik erőssége volt, az mára az (egyik) legnagyobb gyengesége.

Blackmore-ról csak egy mondat, mert amúgy oldalakat lehetne írni róla: gyönyörű gitárhangzás és maradandó riffek. És ez még csak töredéke az egész embernek.

Még egy utlsó gondolat: Ritchie "írt" egy számot Jon Lord (R.I.P.) tiszteletére és a neten olvastam, hogy nagyon hasonlít Morse valamelyik számára. Kérem szépen ez a leglehetetlenebb dolog, amit valaha is olvastam! 1. Blackmore NEM másol,max. felhasznál, vagy ihletet merít, 2.nins szüksége másolásra, 3. Nem fog egy nála jóval tapasztalatlanabb gitárostól másolni.

Egyéni véleményem

2013. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én értem a véleményed,csak a hangnemet nem értem.

Nekem mindkettő nagyon tetszik,nem tudok különbséget tenni.

2013. okt. 17. 20:28
 4/9 anonim válasza:
100%
Előzőekkel teljes mértékben egyetértek. Tényleg, téged mi fogott meg Morseban? Ne vedd sértésnek, de ezt soha nem értettem...:)
2013. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem az tetszik nagyon,amikor a magas hangokon játszik.Persze,az a helyzet,hogy nem lehet a körtét az almával összehasonlítani.Nekem legkedvesebb rock-zenekarom a Deep Purple.
2013. okt. 23. 13:55
 6/9 Hetsch László válasza:
100%
Fontos a dolgok objektív megítélése. Nem az a kérdés, hogy a Deep Purple-ben ki a jobb gitáros. Mert ez sem ítélhető már meg elfogultság nélkül. A "régieknek" Blackmore, a 'fiatalabbak meg lehet, hogy az általuk megismert "új ember" Morse fele húznak. Az "új gitáros' idestova 20 éve motorja a Purple-nek. Megújítója és agya. Ezt ki lehet jelenteni. Korábban ez az agy inkább a zseniális Blackmore volt. Nem mintha a többiek nem tennének hozzá... De Ritchie idejében is inkább Ritchie volt az ötletgazda, mint tudjuk. Mindketten virtuózok a maguk módján. De a leglényegesebb, hogy mindkettejüknek egyéni stílusuk és sound-juk van, ami megkülönbözteti őket a sok millió átlag-gitárostól. És ez a legértékesebb. Santana mondta valahol, hogy a világon körülbelül 60 olyan gitáros van, aki egyedi hangzással bír. A többi vagy ugyanúgy szól, vagy ezt a hatvanat utánozza. Nagy igazság... a 60-as szám persze körülbelüli. Morse-ról tudni kell, hogy több stílusban profi, és rendkívül képzett. Elég csak annyi, hogy rövid ideig helyettesítette Al Di Meolát Paco De Lucia és John Mclaughlin mellett. Egyébként érdemes rákeresni a Steve Morse Band-re, a Dixie Dregs-re, a Kansas-re, hogy csak a régebbi formációit említsem. Blackmore szívügyem :-) Miatta kezdtem gitározni. Csak meg kell hallgatni a Long Live Rock and Roll c lemezt, és körülnézni, hogy 1978-ban kik csináltak ilyen lemezt, és hol volt egy olyan szóló, mint a Gates of Babylon c . számban...
2013. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Botond1999 ***** válasza:

Morse is kiváló gitáros, Blackmore soha nem mondott róla rosszat, csak annyit, hogy talán nem az ő stílusa a legmegfelelőbb a Deep Purple-be.

Én személy szerint Blackmore játékát órákig is képes vagyok hallgatni, de Morse szólói 3 perc után nekem unalmassá válnak.

2014. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kérdés írójának mindkettőjük gitárjátéka egyformán kedves.Tényleg nem lehet a körtét az almával összehasonlítani.
2014. febr. 6. 11:08
 9/9 anonim válasza:
jimi hendrix
dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!