Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Madách melyik festményre...

Madách melyik festményre utalt, amikor ezt írta művében:, , E kép szabad kézzel készült egészen, / Fél emberéltet vett talán igénybe, És tárgya, nézd, csak hóbortos mese. "?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

[PDF]

XIX. Madách Szimpózium Madách Könyvtár — Új folyam 76.www.madach.hu/.../MK76%20-%20XIX.%20Madach%20Szimp..pdfNem segít? Minden www.madach.hu találatot letilthat, ha bejelentkezve keres.www.madach.hu

Minden www.madach.hu találat letiltása

Nyilvános "+1" hozzáadva. Visszavonás

Fájlformátum: PDF/Adobe Acrobat

Fényképezőgép. A harmadik ilyen mechanikus szerkezetről így ír Madách: TUDÓS. […] E kép szabad kézzel készült egészen,. Fél emberéltet vett talán igénybe, ...

2012. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A keresőbe írtam be az idézet első sorát, sok között (kicsit lentebb) találtam, hogy a fényképezőgép által készített képről beszélnek ez esetben: Ádám + Lucifer + Tudós az Ember tragéiájában.
2012. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom, hogy valaszoltal, szerintem megis egy kepre utal a mu, mellesleg lattam a filmet is Szinetar Miklos rendezeseben, amiben ezen jelenetnel egy festmenyt lathatunk.
2012. jún. 2. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!