Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Help! Portrét fogok készíteni,...

Help! Portrét fogok készíteni, adnátok tippeket? Jobb agyféltekés rajzolás?

Figyelt kérdés
Nem rajzolok szörnyen, gyakorlatom is van, de nagyon rég csináltam. Tudnátok esetleg egy-két ötletet adni az elkészítéshez? Jobb agyféltekésen hogyan szemléljem a dolgokat?

2012. jún. 5. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sose azt nézd, hogy arcot rajzolsz, vagy kiskutyát, vagy borosüveget, csak a formákkal, az arányokkal és irányokkal törődj.

nem nagyon ismerem ezt a jobb agyféltekés dolgot, én "normálisan" tanultam-tanulok rajzolni, az egész valahogy nekem olyan szörnyűnek tűnik, mármint ott van h mit rajzolt előtte, meg mit utána, de azután az "utána" szint után szerintem mindegyikőjük megreked, mert egyszerűen nincs meg az az alaptudásuk, az a gyakorlatuk, az a mélységük a rajzban, amit egy 3 napos tanfolyam alatt nem lehet elsajátítani. beszedik a tandíjat, ilyen iparban megtanítanak lemásolni valamit, és örülj, művész lettél, juhéj..

na bocs, elkalandoztam : D

szóóóval mielőtt rajzolni kezdesz, figyeld meg a jellegzetes vonásokat, képzeld el milyen lenne egy karikatúra róla, az alapján megvan a karaktere, már csak vigyáznod kell, hogy végig megmaradjon a rajzban.

a legtöbbet a tekintettel játszhatsz, egy kis vonás is hatalmasat változtathat az egész rajzon.

nem nagyon tudom milyen tippeket adhatnák, vagy mennyire tudsz rajzolni

legyél bátor a kontrasztokkal, általában a képeken nagyon kevés a valóban fehér rész, a teljesen fehér, csak a csúcsfények meg a csillanások. ha mondjuk fehér kabát van az illetőn, sose hagyd fehéren, csak mert az életben fehér. biztos hogy sötétebb, legtöbbször nem is kicsit, a lényeg hogy tényleg csak a szemednek higgy és ne az agyadnak...

remélem a kuszaságból azért ki tudtál bogarászni hasznos dolgokat, és sok sikert ! : D

2012. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ilyesmire gondoltam, és egyáltalán nem volt kusza.:)
2012. jún. 6. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!