Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 1. Vannak itt esetleg művészek...

1. Vannak itt esetleg művészek? (színész, énekes, festő)? Vagy bárki más. Ti éreztétek már úgy, hogy van egy hivatásotok aminek élni kell?

Figyelt kérdés
Mindenem a színház. Soha se lesz fontosabb semmi se nálla azthiszem. Nem réh szerepletem elöször, statisztaként egy darabban. Viszont mióta csak az eszemet tudom hasonló páyát képzeltem el, énekesnő akartam lenni, de beláttam talán jobban menne a színészet. Mindössze 17 éves vagyok és a baj az, hogy nagyon izgulós, félénk vagyok, de emellett talán van hozzá tehetségem. Összefér e kettő?
2012. jún. 7. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amatőr operaénekes vagyok. Azért amatőr, mert tehetségem és hangom van hozzá, a zárkózott személyiségem viszont teljesen alkalmatlanná tesz a pályára. Sajnos nem fér össze a kettő. Szép hobbi lehet az álmaidból, aminek élni kell.


(Megjegyzés bántás nélkül: a színészethez nagyon jónak kell lenni magyarból, a helyesírásod viszont az elfogadható szintet sem üti meg.)

2012. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ötös vagyok magyarból ne aggódj. Az más dolog, hogy ezen az oldalon mennyire szlengül írok. Másrészt előfordul, hogy elgépelek valamit, vagy egybe írok.
2012. jún. 7. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En festeni szeretek. Egyebkent a tobbi palyanal sztem hatrany a zarkozottsag.De pl . Probalkozhatsz a szinkronszineszettel vagy babszinhazzal.Az egyik unokatetsverem a Szinmuveszetin vegzett, eloszor szinkronozott, most pedig babozik.De szindarabokban es eloadasokon is jol szerepel. A szinmuveszetire viszont eleg nehez bekerulni.
2012. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez volt annyira fontos, hogy okvetlenül el kellett olvasnom? Nyuszika, a szleng és a pocsék helyesírás két nagyon különböző dolog. És nem csak a suliban kell helyesen írni, amikor osztályozzák. Elég szomorú, hogy erre ötöst adnak manapság.
2012. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásos részbe nem folyok bele, mert emiatt sok emberrel volt már vitám. (Mert szerintük felesleges...)


Én grafikus vagyok, és lételemem a vizuális művészet. Rosszul vagyok, ha nem csinálhatom, befordulok és agresszív leszek. Sajnos mostanában nem nagyon van rá időm, és az ismerőseim egy része azt hiszi, hogy én csak unalmamban firkálgatok, mások pedig azt, hogy ingyen dolgozom - "Mert úgyis a szabadidődben rajzolgatsz, nem?". Hát, ez van.


Az izgulást majd kinövöd. Én is mindig izgulok, ha olyan emberrel találkozok, akit nagyon tisztelek vagy kiállításkor megemlítik a nevem.


Ha félénk vagy, ne menj színésznek! Egyébként pont egy ötéves színészképzés fogja kiölni belőled a félénkséget. Vagy pedig egy félév után kirúgnak az egyetemről. Én ismerek színészhallgatókat és olyanokat, akik nemrég végeztek. Egyik sem izgulós, vagy ha az, hát nem mutatja.

A tehetségről nem mondok semmit, mert az minden művészetnél csak egy apró töredék. Azok emlegetik a tehetségnek nevezett dolgot, akik nem értenek hozzá. A művészek a sok belefektetett munkától lettek azok, akik. Legyen színész, operaénekes, festő vagy látványtervező.

2012. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak nagy respect (tisztelet) a részemről:D Mindenben teljes mértékben egyet értek vele:)

Majd belejössz a dologba. Sok gyakorlás és izgalom volt->nincs:D

Ha megnézed a sorozatok pl: a Barátok közt új, amatőr, gyerek szereplőit, eleinte mindegyiken látszódik az amatőr tudás, a félelem..de 1-2 hónap és már olyan mintha mindig is a sorozat szereplői lettek volna ős idők óta.

Szóval ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor ne add fel. Esetleg más hobby-ba is belefoghatnál, hogy szélesítsd az ismeretségi körödet. Ismerkedés közben gátlásokat küzdhetsz le:)

És én nem látok óriási hibát a helyesírásodban, csak gyors gépelési hibákat itt-ott..De az mindenkivel megesik..(aki gyorsan gépel azzal biztosan)

Úgyhogy sok sikert és kitartást!:)

Majd lehet még egyszer találkozunk egy színházban xD :D

16/L

2012. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem izgulással is lehetsz színész, ha ENNYIRE fontos neked. Én jártam színjátszó körbe, de abbahagytam, mert izgultam, és elegem lett a stresszből. te pedig még mindig akarod, és ez mutatja, hogy megérdemled. Nem is gondolnád, hány olyan híres ember van, aki naponta 70ezres tömeg előtt lép fel, és izgul. Mondok néhány sztárt. Bryan Adams állítólag (egy cikkben volt) a kezdetekben annyira lámpalázas volt, hogy háttal énekelt a közönségnek. Ez elég pletykaszagú, de ha nem igaz, akkor is bevallottan lámpalázas, és rengeteg más énekes van iylen. Nem jut eszembe konkrét név, de annyi emberről olvastam ilyet, és sokszor meglepően nagyokról, Paul McCartney-hoz hasonló hírnevűekről (csak példa volt). Aztán Jon Bon Jovi utál repülni. Mégis 2 évente új Bon Jovi-lemezek jelennek meg, és éves turnéra mennek, heti 3x-4x repülnek. Vagy például tudtad, hogy Agatha Christie diszgráfiás volt? Nem tudták a kézírását elolvasni. Leonardo DaVinci tükörírással írta balkezessége miatt, ami szerintem nem előny, ha meg akarja értetni magát tudósokkal. Mielőtt viszont valaki csatlakozik hozzám: Einstein NEM bukott meg a suliban, csak amikor ő végzett, akkor változott meg a sorrend: az előtt az 5-ös volt a legjobb, az után az 1-es. És ők híres emberek. Biztos vannak írók rossz helyesírással, vagy nem túl attraktív énekesek (ma ez sokat számít). Azt mondják - nem tudom, igaz-e, bocs a Beatles-rajongóktól -, hogy Paul McCartney nem tud(ott?) kottát olvasni. Én amúgy író akarok lenni, de félek az író - olvasó találkozóktól. De majd megoldom valahogy. Amúgy ott van pl. Salinger, ő még azt is titkolja, hol lakik. Szóval mindenre van alternatív megoldás. Hajrá!
2012. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!