Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetek színész, énekes? --->

Lehetek színész, énekes? --->

Figyelt kérdés
14/L vagyok, régi álmom hogy színész, esetleg énekesnő legyek. nem vagyok az a tipikus elkényeztetett nagyképű lány, nem álmodozom, csak szeretném időben megalapozni a jövőmet. Állítólag jó az alakom, szép az arcom, igaz még fejlődésben vagyok, tudom, hogy változni fogok még. 7éve az általánosban kitűnő vagyok, mert jók a képességeim, nagyon könnyen tanulok. Zalaegerszegre, a Zrínyibe folytatom a sulit, de a szüleim(tipikus okosgyerek-szülő) abba bíznak hogy orvos leszek. eddig az is akartam lenni, de elkezdtem tanulni a bioszt, meg a kémiát-fizikát, egyenesen utálom, főleg a fizikát. rájöttem hogy nem nekem való pálya. hogy tálaljam nekik, hogy mi akarok lenni?? vagy ráérek még vele?nem dédelgetek nagy álmokat Hollywood-ról, itthon is színesen dolgoznék. A hangom elég jó, kórusban is énekelek. visszafogott vagyok, de ha kell, "elő tudom adni magam" . mit gondoltok, van esélyem??
2011. júl. 15. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon sokan akarnak színészek, énekesek lenni. Ilyen idős korban már sokan színészkednek, mert ugye gyerekszínészek is kellenek. ha van valami válogatás akkor anniy, hogy elmész. ha tényleg komolyan gondolod. középsulikban vannak pl drámatagozatok, főiskolán is elmélyülhetsz majd ezekben a dolgokban, ha olyat választasz. ha viszont nem jön be, akkor meg nagyon nehezen találsz állást. én azt modnom, hogy most kellene próbálkoznod, és fősulin valami "rendes" szakra menni, hogy legyen belőled valami ha nem jön össze. ha tehetséges vagy, akkor most is az vagy... az énekespályáról meg annyit, ha jól énekelsz akkor ne csak kórusban énekelj. hanem pl iskolai rendezvényeken, városi rendezvényken stb. feltöltheted oldalakra ahogyan énekelsz és az is lehet, hoyg felfigyel valaki rád.
2011. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még bármi lehetsz. De erre most rá kell feküdni. A kórus jó dolog, de énekelni nem tanulsz meg, sőt.

Amit most tehetsz, az az, hogy elkezdesz zeneiskolába járni énekelni, valamint keress drámaszakkört és csatlakozz. Ott ugyanis rengeteget tanulsz. Ezek bőven beleférnek úgy is, hogy a suliban jól tanulsz, sőt fontos is, mert egyrészt a jó előadó művelt és intelligens, másrészt ha netán mégse jönne össze a dolog, tudsz mihez nyúlni.

A szüleid sem fogják ellenezni, hogy foglalkozz a színpaddal, ha látják, hogy mellette rendesen csinálod a sulit.

2011. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

*az énekespályáról meg annyit, ha jól énekelsz akkor ne csak kórusban énekelj. hanem pl iskolai rendezvényeken, városi rendezvényken stb. feltöltheted oldalakra ahogyan énekelsz és az is lehet, hoyg felfigyel valaki rád.


Azért az énekesi pálya jóval több annál, hogy "valaki felfigyel rád". Hosszú éveket kell dolgozni, megküzdeni minden egyes hangért, hogy az úgy szóljon, ahogy kell. Itt nem azokról beszélek, akiknek stúdióban összevágják a felvételt, kicsit feljavítják, majd végigplayback-elik az országot, hanem azokról, akik tudnak énekelni.

Kb. 16 évesen lehet elkezdeni énekelni tanulni, és ha komolyan gondolod, el is kell kezdeni. A mutálást meg kell várni, gégész tudja megmondani, befejeződött-e. Mutálás alatt nem lehet énekelni (dudorászni igen, tanulni nem), mert tönkrevágja az ember hangját. Aki mást mond, megígéri, hogy nem lesz bajod, az csak a pénzedet akarja.

Kell a zeneiskola, nemcsak ének szak, hanem szolfézs mindenképpen (azt mutáláskor is lehet és kéne!), és lehetőség szerint zongora is. Nagyon hasznos.

És ha színész akarsz lenni, kell a drámaszakkör, színjátszó csoport is. Próbáld ki, lehet, hogy elmegy tőle a kedved, mert nem neked való. Lehet, hogy kiderül, hogy baromi tehetséges vagy. Az is lehet, hogy megmarad egy nagyon jó hobbinak, és mellett orvos leszel. Még nem kell döntened. De ha ilyen terveid vannak, a magyart nagyon nyomasd.

Egy operaénekes

2011. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettetek!:) az a helyzet hogy jártam 3 évet szolfézsra, de összesen 3an voltunk, az én lehendő 3. as korosztályomból anno én voltam egyedül 2en meg alattam, ezért 2X jártam a zenesulis 2. osztályt, meg rossz volt a környezet, ezért be is fejeztem. zongoráztam amúgy 1 évet, 3 évet szintetizátort tanultam. voltam baján hangversenyen is:) mondjuk már régen volt. a drámakörrel meg az a baj, hogy a mi sulinkban nincs ilyen, majd 2-3 év múlva terveznek felújítást, de már csak jövőre járok oda, szóval ez nem jó...:(
2011. júl. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!