Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek Salvador...

Mi a véleményetek Salvador Dalíról?

Figyelt kérdés
Harmadéves egyetemi hallgató vagyok,és esszét kell irnom a következő címmel: "Egy festő hétköznapi emberekre való benyomása." Ismerőseimet,családtagjaimat barátaimat már kifaggattam,mit gondolnak Dalíról (eléggé megoszlottak a vélemények,egyrészt ezért imádom Dalí személyiségét). Dalí a kedvenc festőm 5 éves korom óta,ezért választottam őt. Köszönöm a segítséget! :)

2012. jún. 8. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Én nagyon szeretem, ha Dalí kiállítás van az országban, mindenképpen elmegyek, a festményeit nagyon szeretem, albumom is van, ő a kedvencem, bár annyira nem vagyok oda a festészetért.

Viszont az Andalúziai kutya egyáltalán nem tetszett.

A bajsza viszont menő.

2012. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
en szeretem, a kepeit is, mert szeretem a szurrealizmust. a normalis embereket megbotrankoztatja, a szuklatokorueknek sok, kicsit muveszibb emberek szamara vonzo akik nem hisznek a realitasban. kepes volt megalkotni az emberi agy szulte lehetetetlensegeket, sztem jofej volt:)
2012. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Elképesztően tehetséges, de nem az én ízlésem. Messzemenően elismerem őt, mégsem tartozik a kedvenc festőim közé. Olvastam egy életrajzi könyvet is róla, az csak megerősített ebben. A véleményemet Dalíról röviden úgy lehetne összefoglalni, hogy attól, hogy valaki a művészetben nagyot alkot, még lehet az életben egy ellenszenves fráter.

Amúgy szerintem bizonyos mértékben "idiot savant", azaz "őrült zseni", és zsenialitás illetve szélsőséges jellem szempontjából némiképpen emlékeztet Dr. House-ra.

2012. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy neves művtöri tanárom eléggé leszólta anno, hogy semmi különleges nincs benne, teljesen hétköznapi. Én nem kedvelem a modern művészeket, Dalí érdekes, de semmilyen körülmények között sem szép vagy esztétikus, inkább csak kibillent a valóságból, és azt elég jól csinálja.
2012. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jópofa festő, de nem nevezném zseniálisnak. Ötletesnek nevezhetők a képei, lehet rajtuk töprengeni, vagy akár nevetni, de többségük nem olyan, amit kitennék a lakásomban a falra. A már említett Andalúziai kutya egy nagyon vicces film, de nem több. Ellentétben sokakkal, számomra a személyisége szimpatikus, miközben a művészetét nem tartom valami fantasztikusan nagyszerűnek. Szokás befeketíteni, ellenszenvesnek beállítani stb., de ennek politikai okai vannak.
2012. jún. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem zseni.
2012. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy geniusz. Olyasmi , mint Van Gogh...kicsit Kilogott a normlis emberek sorabol, de az kulonben is atlagos es egy muvesz szamara az atlagos , unalmas egyeniseg ,,nem megengedett".En szemely szerint imadom.Egyik kedvenc festom. Nagyon kulonleges , elfondolkodtato kepei vannak.Szurealista stilus egy kiemelkedo alakja.Egy kepes konyvet meg egyszer az eletrajzaval egyurt olvasgattam....es hat belehabarodtam.Az egy kedvencem, az oras kepe...bravuros,abrazolas.
2012. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amennyire én Dalit ismerem, nagyon szimpatikus, a szürrealizmust én is szeretem legyen bármilyen, Dali munkái kifejezetten tetszenek, bár élőben még szerencsém nem volt hozzá.

Az embert csak képekről, rövid életrajzból és idézeteiből ismerem, de ezek alapján izgalmas jelenség lehetett, igazi művész szikrázó, sziporkázó. :) (Maga a betegsége is érdekessé tette.)

2012. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vad. Nem csak térben, de időben is festett. A kép, amin két pillangó van egy fal előtt olyan, hogy átérzed rajta azt a déli hőséget. Brutális:D Kedvenc festőm.
2012. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!