Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a címe és ki a rendezője...

Mi a címe és ki a rendezője annak a magyar tv-filmnek, amiben a deportálásból hazatért lány (Ruttkai Éva) megismerkedik egy férfival (Latinovits), akiről később kiderül, hogy csendőrtiszt volt?

Figyelt kérdés
A film nem sokkal Latinovits halála előtt készült, az utószinkront Avar Istvánnal vették fel. Tudomásom szerint az annyit ismételgető MTV soha többé nem vetítette.

2012. jún. 9. 11:39
 1/4 tommystar válasza:

Hát elég megkésett válasz, de azt hiszem én tudom.

A film Palotai Boris: A férfi c. regényéből készült magyar - NSZK koprodukcióban 1968-ban, Mihályfi Imre rendezte.

A ZDF már 1969 elején bemutatta, az MTV csak 1981-ben, ezért szinkronizálta Avar Latinovits-ot. Bulla Elmát, aki szintén nem élt már a magyar bemutatókor, Pártos Erzsi szólaltatta meg. Bár állítólag néhány töredékes jelenethez volt használható magyar hangsáv Latinovitsékkal, és azokat meg is hagyták a saját hangjával. Ezeket korabeli cikkekben olvastam, hogy mi lett a film sorsa az MTV-ben, azt passzolom.

A ZDF archívumában németül megvan a film (Der Mann).

2019. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Palotai Boris stimmelhet, a német koprodukció is, egyedül a magyar bemutató időpontjára emlékszem másként.

Megpróbálom megnézni a ZDF archívumban, hogy Velenczey István ott van-e a szereplők között, ő játszotta a lány idősödő udvarlóját.

Még egyszer köszönöm, üdv.

2019. szept. 16. 07:02
 3/4 tommystar válasza:

Nekem megvan a film németül játszik benne Velenczey.

A német bemutató a ZDF-en 1969.04.02.

A magyar: 1981.12.26.

Cikk az RTV Újságból 1981-es adás előtt:

[link]

2020. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Igen, ez az a film. Soha nem értettem, hogy miért nem játszotta többé az Magyar Televízió, és miért nem volt meg a Szabó Ervin Könyvtár Kertész utcai fiókkönyvtárában működött Latinovits-gyűjteményben, most már értem.

Még egyszer köszönöm.

2020. jan. 31. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!