Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar lány vagyok, akinek...

Magyar lány vagyok, akinek arab vér is folyik az ereiben. Miért bántanak engem?

Figyelt kérdés
Itt születtem, itt élek, itt fogok élni, magyar a párom, ez a hazám. Szerintem jól beilleszkedtem, jól beszélem a magyar nyelvet. Vannak barátaim, nagy részük magyar, de van köztük szintén arab származású, illetve orosz, német is. Nagyon jól megvagyunk. Az iskolában azonban rendszeresen érnek csúfolódások. Főleg a mostani események kapcsán, hogy megölték Osama Bin Ladanet. A szemembe nem mondanak személyeskedő, rosszindulatú dolgot, de mikor ott vagyok, rendszeresen - és direkt feltűnően - terroristákról beszélgetnek, háborúkról... Tehetnék valami ez ellen? Nagyon zavar! Én sosem tagadtam, hogy lenne közöm az arabokhoz, nem szégyen, úgy gondolom.
2011. máj. 8. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Vegyél egy hatástalanított AK47-est, és menj be úgy suliba. Biztosan elhallgatnak.
2011. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem szégyen, sajnálom, hogy ilyen gyökerekkel jársz egy iskolába. Nekem a környékemen van egy mecset, szoktam néha látni arabokat a közelben, de nekem szimpatikusnak tűnik a nagy részük (nyilván nem arabok közt is vannak nem szimpatikus emberek), aki az arab származása miatt kigúnyol valakit, az hülye.
2011. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

az emberek nagyrésze(tisztelet a kivételnek)köcsögök.(már bocsi)tudom, hogy ez nagyon rossz lehet neked.de inkább légy büszke magadra.ott van pl.Shakira.asszem ő is arad.de gyönyörű, híres és egy olyan kultúrát ismer, amit mi nem.

szerintem nincs azzal semmi baj, hogy egy picit arad vagy.barátkozz olyanokkal, akik nem rasszisták.és hidd el, attól , hogy egy csomó arad terroriste van, nem mindenki az, és ezt mások is tudják.egyszerűen parasztok.

remélem, nem vagy nagyon elkeseredve.:))

2011. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a szomorú, hogy a csúfolóim között nagyon sok pl. a cigány, így aztán pláne nem értem a dolgot. Én sem piszkálom őket, ők elvárják, hogy a származásuk miatt senki ne szólja meg őket, mert akkor aztán jajj, ilyenkor meg tessék...
2011. máj. 8. 13:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit csúfolnak valamiért. Aki nem arab, az szemüveges, vagy piszkafa a lába. Nem kell felvenni, akkor abbahagyják. Vagy ijeszd be őket! Ha félnek tőled, akkor nem csúfolnak. Ez csak olyan hatalmi harc. Rajta itt talál fogást: ezzel csúfol. Ha nem reagálsz rá, akkor mást talál ki. Általában nem az okosabbja csinálja.
2011. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

a cigányoknak durván be kell szólni, mert ők ahhoz vannak szokva. Nem sértődnek meg, csak úgy vannak szokva sokkal erősebb szavakhoz. Mondd neki: te retkeslábú, more, te!

Csak kapcsolatot akar kialakítani. Ezt a módját ismeri. Szólj be jobban, és mosolyogj rá közben!

2011. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából ezt többen mondták, hogy lépjek fel agresszívebben, talán hatékony is lenne, mert pont az ilyen dolgok miatt bántanak, csak akkor meg félek, hogy az osztályom normális része - mert olyan is van - megijedne tőlem. (Természetesen itt nem tettlegességre gondoltam.)
2011. máj. 8. 13:20
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

az emberek nagyrésze(tisztelet a kivételnek)köcsögök.(már bocsi)tudom, hogy ez nagyon rossz lehet neked.de inkább légy büszke magadra.ott van pl.Shakira.asszem ő is arad.de gyönyörű, híres és egy olyan kultúrát ismer, amit mi nem.

szerintem nincs azzal semmi baj, hogy egy picit arad vagy.barátkozz olyanokkal, akik nem rasszisták.és hidd el, attól , hogy egy csomó arad terroriste van, nem mindenki az, és ezt mások is tudják.egyszerűen parasztok.

remélem, nem vagy nagyon elkeseredve.:))


Arad, mi? Te húgyagyú , egyszer még elírod, de ennyiszer?!

2011. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy Shakira arab...
2011. máj. 8. 13:31
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

13:26

ez téged miért zavar annyira??de inkább örülj neki, hogy te nem írtál el semmit.gondolom , most büszke vagy magdra.bravó!de azért a jellemeddel szerintem neked is van bajod.na mind1, ilyenből is sajnos sok van.-.-

2011. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!