Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van még jövője a vers, valamin...

Van még jövője a vers, valamint könyv írásnak?

Figyelt kérdés

Az átlagosnál kissé magasabb szintű költővénával megáldott fiatalnak vallom magamat. Nagyon szívesen lennék írónő, ha nem tudnék róla, hogy nagy valószínűséggel minimálisan sem lehet ilyesmiből megélni, hacsak nem ír az ember lánya egy Twilight-hoz hasonlító népszerű, mégis művészeti szemetet. Mivel számomra az írás nem csupán az anyagi hasznokról szól, versekben szoktam kiadni magamból a "fölösleges" érzelmeket, de könyvbe még nem kezdtem bele. Lehet, hogy ez a vélemény már csírájában sem helyes, és sokak szerint kizárja a művészi hajlamok legkisebb előfordulásának lehetőségét is, de kíváncsi vagyok arra, hogy a könyvírás érdekében megtenni kívánt erőfeszítéseim mennyire lennének feleslegesek. Pontosabban: Ha nem tervezek húszkötetes nyáltól ragacsos történetet írni, melyben vámpírok, vérfarkasok, esetleg földön élő angyalok vagy szellemek esnek szerelembe halandó emberekkel, és élnek át emiatt mindenféle könnyűszerrel megoldható százszor olvasott problémát, akkor van bármi esélyem popularitásra a megcélzott olvasói rétegben? Itt nem feltétlenül a mai tizenéves lányokra gondolok, hanem minimum húszas, de inkább harmincas éveiket betöltött, de főleg ennél idősebb, érett gondolkodásra képes felnőttekre.


Szerintetek van még bármilyen jövője a mostanában megjelenő verseknek és regényeknek?


15/L



2012. jún. 10. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg van, aki olvassa őket, addig bizony igény is van rá. Ezek szerint Te is igényled ezeket, én is igénylem és még rengeteg más ember, még ha nem is ez a napi téma. Szóval csak írj, gyakorolj, tökéletesíts, lehet ennek még jövője. :)
2012. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szeretek olvasni. Régen is szerettem olvasni. Szerintem a jövőben is szeretek majd olvasni. :)
2012. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most ér véget a KÖnyvhét. Rengeteg ember nézelődött, sokan vásároltak és dedikáltattak is. Én is ott voltam végig. Olvasóként, szerzőként. Önmagában az irodalomból nehezen lehet megélni, de csodálatos élményekben lehet részed, ha ezzel (is) foglalkozol.
2012. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelen vackokat kell írni a középrétegnek és az álmodozó tinilányoknak, akkor megélhetsz belőle! Vagy pedig mész sajtóba cikkeket, publikációkat írni, és a többi marad hobbi.

Én is szeretek verseket írni, meg is zenésítem őket, de csak hobbi marad, mert a maradandó szépségre nincs igény egy pillanatnak élő világban.

2012. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a művész önmagáért az. Tehát ha olyan vagy,akkor úgy is meg fogod írni ,amit meg akarsz,mert ez egy kényszer.A siker pedig vagy eljön vagy nem,de megélhetést erre alapozni nem lehet hazánkban.
2012. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "hazánkban" dolog kicsit bagatell, mutass nekem egy országot, ahol meg lehet élni az igényes művészetből!
2012. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kíváncsi vagyok arra, hogy a könyvírás érdekében megtenni kívánt erőfeszítéseim mennyire lennének feleslegesek"


Pl. írd ide egy versedet vagy novelládat, és megszakértjük.


"Szerintetek van még bármilyen jövője a mostanában megjelenő verseknek és regényeknek?"


Nagyon sok író és olvasó van ma is, éppenséggel alig volt történelmi kor, amikor többen olvastak (és írtak), mint mostanában. Ajánlott utánanézni a kortárs irodalomnak.

2012. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"a megcélzott olvasói rétegben", ahogy mondod. Ott biztos van, hiszen általában azért ők az adott réteg, mert nekik mondhatsz valamit. Egyébként én is írok, költök, és tudom, hogy a kérdésed tulajdonképpen felesleges, mert úgysem fogod abbahagyni. Azon kívül ne becsüld le, kérlek, a fiatalokat, nagyon sokan vannak, akik Hozzád hasonlóan utálják a nyálas szemetet. és szerintem van jövője a dolognak, a verseknek kevésbé - ez az én problémám is -, de a könyveknek mindenképpen. érdekes adat, hogy Amerikában felment a versek megbecsülése, mert feltalálták az eBookot, és ezért a kiadók újra divatba hozták a szinte kézzel rajzolt illusztrációkkal díszített, minden vershez rajzot tartalmazó köteteket. Amúgy szerintem mindenképpen lesz közönség, bár az lehet, hogy nem a Te idődben, csak az utókorban.
2012. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak hobbi szinten van értelme az írásnak, aztán kiderül hogy befut e a könyv vagy sem. Ez egy ilyen játék.
2012. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!