Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van színművészeti, filmművésze...

Van színművészeti, filmművészeti főiskola, zeneakadémia, az írást mért nem tanítják egyetemi szinten? (A Pázmányon van ilyen kurzus, de az ezekkel nem egyenlő nagyságú. )

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Égetőbb kérdés, hogy te miért nem éred el még az általános iskolai szintet sem...
2012. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi bajod van? Most ezt mire mondod, mért is nem érném fel az általános iskolai szintet?
2012. jún. 15. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:

van, úgy hívják magyar szak

újságírásra ott van a kommunikáció, színházba meg a dramaturg

2012. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a kérdezővel. Tettem már fel én is hasonló kérdést.

Külföldön vannak különböző iskolák, ahol tanulható az írás, míg Magyarországon boldog-boldogtalan kiadhat irodalmi értékkel nem rendelkező könyvet. Akik meg szeretnének íri tanulni, hát ők szívnak.

2012. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "irodalmi érték"? Ki dönti el, hogy érték-e, vagy sem? Még a kritikusok, akiknek elvileg valami ilyesmi lenne a foglalkozásuk sem értenek mindig egyet, hogy az adott mű értékes-e. Magyarul az irodalmi érték kifejezés olyan, mint a finom étel. Kinek mi...

Arról nem is beszélve, hogy mindenhol a világon így működik ez, bárki, bármit kiadhat, akinek nem tetszik, az nem veszi meg, és kész.


A kérdésre válaszolva pedig igaza van annak, aki a magyar szakot emlegette. Ott mindent tanulsz, ami az íráshoz szükséges, a stilisztikától kezdve a különböző zsánerek jellegzetességéig. Persze lesz egy halom olyan dolog, amire ezen a pályán nem lesz szükséged (vagy ott úgy fogod érezni, hogy nem lesz rá szükséged), de ez mindenhol így van, még a Zeneakadémián.

2012. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Például Szurovecz Kitti könyve a szépirodalom között.

Egy könyv, ami irodalmi érték nem tartalmaz magyartalan mondatokat.

2012. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt én is úgy gondolom, hogy az irodalmi érték szubjektív, illetve, hogy külföldön is igaz ez a kiadási mánia, de a kérdésemnek szerintem ehhez nem sok köze van. Attól, hogy valaki ilyet elvégez, nem biztos, hogy Dürrenmatt lesz, de lehet. A magyar szakot azért nem gondolom, mert az olyan kollektív dolog: nyelvészek, magyar tanárok, stb., mind ott kezdik. Egy ismerősöm szerint ELTE nyílt napon mondta a dékán, hogy "akik hozzánk járnak, annak a 70%-a maga is ír". Na most a zeneakadémián meg 100% zenél, és a színművészetin az összes a színészettel/rendezéssel akar kapcsolatba kerülni.
2012. jún. 19. 01:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem, az első válaszolónak mi baja. Egyébiránt köszönöm a válaszaitokat.
2012. jún. 19. 01:40
 9/10 anonim válasza:
Az a baja, hogy azt hitte úgy érted, hogy nem tudsz betűket vetni a papírra... Amúgy ezt csak magán úton tudod megoldani. Keress valakit, aki kompetens és mutasd meg neki az írásaidat. Minél többet írsz, annál jobban tisztul a formavilágos és módszered. Persze érdekes lenne erre egy iskola, de nem az a meghatározó. Ha érdekel, vágj bele, te is érezni fogod, hogy olyan-e, amilyennek akarod:)
2012. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hát, ha az első válaszoló így értette, szerintem szövegértési gondjai vannak.

Amúgy közben fejlemény van: ELTE magyar szakon minornak fel lehet venni a kreatív írást. De szerintem ez azért nem hasznos, mert felvehetsz helyette hasznosabbat is, viszont, ha ide jársz, akkor már nem.

2012. aug. 14. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!