Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 2 év alatt lehetséges úgy...

2 év alatt lehetséges úgy megtanulni rajzolni, hogy felvegyenek valamilyen műv. Egyetemre?

Figyelt kérdés

a műszaki rajzok mennek: perspektívikus ábr., axonometria, stb.

viszont anatómia,drapéria meg ilyenek "nem igazán" ....

2 év alatt sikerülhet annyira összekapnom magam, nagyon nagy energiabefektetéssel, hogy felvegyenek?

mindig is valami ilyesmire akartam menni tovább tanulni, de úgy voltam vele, hogy nem tudok rajzolni(de hát nem is tanultam sehol, úgy meg kevesen tudnak h na egyből mindent) és ezért nem foglalkoztam vele.

Mit gondoltok?


formatervezés

média design

+ esetleg a tervezőgrafika érdekel, de az már nagyon kemény lehet:S

aztán, ha nem jön össze, akkor megyek vmi elméletire



2012. jún. 22. 20:27
 1/9 anonim válasza:

Szerintem igen. Járj nagyon sokat rajziskolába, ezeket amúgy tudod otthon is gyakorolni [egyik ismerősöm a MOMÉ-ra ment építész szakra, és másodszorra vették fel, de azért, mert először nem készült eleget. A következő fél évben kb minden 2.-3. nap órákat volt a Corvinban, jó gyakorlata is lett, na meg fel is vették. :)]


Amúgy azt hiszem, valamiféle portfólió-összeállítás sem árthat, amivel meg tudsz jelenni, szóval próbáld megragadni az ihletet és egy-két ütős projektet elkezdeni.


Csak gyakorolj, ne add fel és légy kreatív.

[Amúgy én is a MOMÉ-ra készülök, fotóra főleg. 3 év múlva.:)]


Sok sikert! :)

2012. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a MoME-n csak építőművész szak van:))

hát örülök, hogy ilyen pozitívan látod:D majd meglátom, hogy milyen szintre sikerül eljutnom, a felvételi nagyon nehéz, sokan mondják, hogy elsőre nem sikerül bejutni. sok sikert neked is !!:))

2012. jún. 23. 20:41
 3/9 anonim válasza:

Igen, nagyon nehéz bejutni. De sok múlik a felkészültségen is. Amúgy minden szak van a momén, amit felsoroltál:

[link]

2012. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

BKF-en is csomó művészeti szak van, többek között média design, és tervezőgrafika is, de pl. média designra nem feltétlenül csak a rajzolás kell a felvételin. Szerintem 2 év azért az elég nagy idő, azalatt azért elég sokat lehet fejlődni és gyakorolni, de pl. BKF-en is szoktak meghirdetni felvételi előkészítőt is, amire szerintem mindenképpen érdemes jelentkezni.

Nézd meg a honlapjukon, hogy mi volt ezen a két szakon idén a felvételi, az is segíthet a felkészülésben, hogy merre indulj el: [link]

2012. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

meg lehet.

mármint művészeti középiskolába járok, és ordít a különbség az elsősök év eleji meg év végi munkái közt is, főleg ha 2 éved van rá, csak szedd össze magad.

meg szerintem a rajzolás sokkal inkább egy bizonyos "elmeállapotot" igényel, mint kézügyességet, vagy akármit..

járj rajzórákra, vagy rajzolj rengeteget, másolj, először képről, aztán modellről.

sok sikert !

2012. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát köszi, de azért én félek:S mindenhol azt olvasom, hogy mke-re meg mome-re nagyon nehéz bekerülni,és már a felvételikor művészeti szinten csinálják azt amit.
2012. júl. 8. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, ha úgy készülsz, mint ahogy egy sportoló edz az olimpiára. Ami a legfontosabb(a készség fejlesztésnél, sportnál, nyelvnél is):a napi ritmus. Minden nap rajzolj.

Kitatást, erőt kívánok, megéri: azt csinálhatod majd egy életen át, amihez kedved van.

2012. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megtanulni rajzolni, nem lehet.

A képességet lehet fejleszteni.

2012. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem sem lehet csak úgy a markodba csapni és megtanulni rajzolni, de mint emlitetted valamit konyitassz hozzá, úgyhogy menni fog. A tanulás szerintem csak annyira jó, hogy nem kell magadnak rájönni a különféle technikákra (igy sok évet megspórolsz :D). Amikor rajzolsz inkább az elméddel dolgozol mint a kezeddel. Én kb. 15 éve kezdtem teljesen gyerekes rajzokkal (igaz, hogy gyerek voltam :D) de mostanra annyira megy, hogy tuti képeket festek és nem tanultam sehol senkitől. A mindennapi gyakorlás szerintem felesleges, mert ha erőltetem akkor úgysem megy. Volt, hogy hónapokig nem is nyúltam a ceruzához, mert egy idő után annyira tele lett a fejem a rajzolással, hogy elkezdett idegesiteni, viszont mikor újra rajzolni kezdtem fejlődést tapasztaltam.
2012. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!