Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az ilyen rajzokat szabad...

Az ilyen rajzokat szabad kézzel rajzolják a művészek? (link lenn) És az mennyire gáz ha én ugyan így lerajzolom de csak ha lekopírozom a körvonalakat?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 25. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
szabad kézzel, azt hiszem hiperrealisztikusnak hívják ezeket, youtubeon van sok video, ahol látszik, hogy készül
2012. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gáznak nem gáz,csak szerintem nincs értelme.

A szerzői jog szerint azonban úgy tudom,hogy minden mű alapesetben védett a szerző által,akkor is ,ha nem tünteti fel! Szóval hivatalos álláspont szerint neked engedélyt kéne kérni feldolgozásra ,de a gyakorlatban az van,hogy ha nem származik belőle anyagi hasznod,akkor nem nagyon szokott gond lenni belőle. Az engedélyt szerintem itt a fotós adná,mert bár nem a fotót használod fel,de a rajz nem tér el annyira tőle,hogy önálló egyedi műként tekintsenek rá.

2012. jún. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es milyen fotóról beszélsz, ez egy rajz. Pont ez az érdekes benne, hogy olyan mint egy fotó.
2012. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy nem mindig "szabad kézzel" rajzolják. Éppen ennél a technikánál gyakran előfordul, hogy kivetítik a képet, hogy pontosan ugyanolyanok legyenek az arányok, mint az eredeti fotón, így a színeket könnyebb a helyükre tenni. (Bár én most nem grafikáról, hanem festésről beszélek.) Bár már az is egyfajta "csalás", ha valaki sík kép alapján rajzol, mivel modell alapján jóval nehezebb.
2012. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. igen ez egy rajz,amit valószínű egy fotóról készítettek. Én arra utaltam,hogy a hivatalos eljárás szerint elméletben a fotós engedélye szükséges a fotó alapján készített festmény/rajz készítéséhez abban az esetben,ha az eredeti fotótól az új mű látványban lényegileg nem tér el.

Ha te most ezt a rajzot lemásolod akkor ugyanúgy a fotótól kéne hogy engedélyt kapj ,de ha ez a kép lényegileg eltérne a fotótól,akkor a rajz készítőjétől kéne engedélyt kapnod.

Persze ha nincs belőle hasznod és nem találnak rá,akkor mindegy..

2012. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gáz, én is így rajzolok. Bár remélem ez változni fog.

Ha szereted csinálni, akkor csináld. Van, aki még másolva se tudná lerajzolni, hidd el, ismerek olyat. :)

2012. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!