Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyit kérhetek el egy...

Mennyit kérhetek el egy rajzért FT-ben?

Figyelt kérdés

Művészeti suliban végeztem (egyetem, középsuli) és sok megrendelésem van mostanában. Festek, rajzolok, digitális rajzhoz is értek stb. De legtöbbször csak haveroknak rajzoltam, festettem, semmi pénzt nem kértem érte. Viszont mostanában idegen emberek is megkeresnek, hogy látták a rajzomat, szeretnének rendelni. De nem vagyok tisztában az árakkal.


Pl egy A/4-es ill egy A/3-as ceruza portréért mennyi pénzt kérhetek el?


A másik megrendelésem egy hatalmas festmény. 2*A/1-es méretben. Azért mennyit kérjek?



2012. jún. 27. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem ezen az oldalon fogod megtalálni a választ. De a piac örök érvényű igazsága hogy annyit kérhetsz amennyit megadnak.

Most még "ismeretlen" vagy, ezért ne kérj sokat. Mivel eddig ingyen rajzoltál és festettél ezért ha akármennyi pénzt kapsz érte az már jó. Mondjuk A/3 10.000, A/4 5000, A/1 25.000 / darab. Szerintem ez viszonylag tisztességes ár, mert én jártam egy amatőr galériában ahol viszonylag ismeretlen szerzők festményeiért adtak 20.000-et (A4-es).


De a legjobban te is úgy járnál ha ellátogatnál rengeteg galériába,és "belőnéd", hogy mennyit is érhetnek a rajzaid.


Nem az első pár rajzon kell meggazdagodni, ezt tartsd szem előtt.

2012. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tippeld meg, hány órát dolgozol majd rajta, és dszorozd be 2000-2500-al. Egy A3 portréért szerintem 3-5 ezret el kérhetsz simán, egy festményért pedig, ami dolgozol napokat, minimum 50 ropit.
2012. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem általánosban (kb. 9 éve) rajzolt az egyik osztálytársam Ferrarikat A4-es méretben ceruzával (nem hivatalosan). Az egyik bonyolultabb rajzáért (Ferrari F2003GA), amin a színeket és árnyékokat is tökéletesen megrajzolta grafitceruzával egy képről, 150 akkori szlovák koronát adtam, ami 5 euró, ami majdnem 1500 Ft, a "könnyebb" rajzaiért 100-at, kb. 1000 Ft-ot. Remélem, hogy ezek az infók is segítenek.
2012. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megrendelésre készült rajzokról van szó,akkor szerintem kategorizáld be. Legyen egy ami számodra nem olyan jelenetős. Legyen egy másik,amibe azok tartozzanak,amiktől nehezen ,de jó pénzért esetleg megválnál. A maradék az,ami túl sokat jelent számodra és nem vállnál meg.

Az első kategória azon az áron,ami normál. A 2.nál ne nagyon engedj abból,amire tartod.

Ha rendelésre készíted,akkor méret,anyagár, óradíj stb..

2012. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom azt hogy a közeli városban egy rajz stúdióban egy A/5-ös grafit portréért (ami szerintem gagyi volt) elkért a manus 7000 FT-t. Csak nézett ismerősöm, majd jött hozzám. Én A/5ös méretben megcsináltam ezerszer jobban neki és alig vett el egy órát.


Én is kb úgy gondolkoztam hogy nem akarok egyből meggazdagodni, nem is fogok tudni... ezreket biztosan nem fogok elkérni. De az nagyjából reális lehet ha A/4-ért elkérek monjduk 3000-ret, A/3-ért pedig 4000-5000-ret? Mondjuk 5 az már sok lenne.... szerintem.

2012. jún. 27. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen művészeti suliba járok, 9.-év végén meghívott a volt ált. iskolám majálisra portrét rajzolni. B/5-ös Fabriano lapra munkálkodtam, kb. 10 perc/ember. 300-at kértem értük az B/4-ért pedig 1000-et. Minőség nem volt lenyűgöző (inkább pocsék), de a közönség oda volt érte, és hajlandó vol kifizetni, pedig akkor ha jól emlékszem éppen 15 voltam, és életemben nem portréztam.

Kérj érte olyan árat ami fedezi az anyag költségedet, a munka mininimum 5000 ft + a kellékek.

Remélem segítettem :)

2012. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, segítettél :)
2012. jún. 30. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!