Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy egy jól megrajzolt kép - fotóról - ingyen van, hogy azzal nincs munka? Ki mennyit adna egy jól megrajzolt, fotóról készített rajzért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Fényképről készített rajz? Az miért ne lenne nagy munka? Ki mondott neked ilyet. Szerintem meg igenis, sok munka van benne. Én nem tudom mennyit adnék érte, mert nem tudom mennyit szokás. :)
2012. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Valaki rajzot kért tőlem, olyan, akiről tudom, hogy nem tudná kifizetni. Azt még hozzáteszem, hogy elkészítettem, de nincs bőr a képemen pénzt kérni érte. Hivatalos grafikusok 20ezret is elkérnek egy ilyen képért, én ötöt szoktam. Az illető meg teljesen azt hiszi, hogy nincs vele semmi munka, és, hogy mondjuk fél óra el is lehet készíteni.
2012. febr. 22. 12:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs vele munka és nem kell hozzá tehetség, akkor miért nem rajzolja meg saját maga? Pontosan annyi munka van vele, mintha élő modellről rajzolná az ember.

Szerintem az 5.000 nagyjából reális. Én legutóbb egy A/3-as festményért 30.000-at kértem keretezéssel együtt. (mivel keretezést is vállalok) A festés tovább tart, ráadásul olyan pixeles képet kaptam a modellről, hogy nagyon nehéz dolgom volt.

OFF. mikor később élőben megláttam a csajt, nyugtáztam, hogy jól sikerült a kép :-)))

2012. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nem gondolják, hogy az munka és a rajzolás szórakozás. Mindenki elvárja, hogy másik ingyen osztogassák a javaikat.
2012. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Munka.A tehetség és idő, anyag mind pénz. Más dolog,ha te akarsz valakinek ajándékot adni,mint alkotó.

u.i:

Miért hiszik sokan,hogy egy jó fotót ingyen megszerezhetnek és szabadon felhasználhatnak kereskedelmi célra a fotós beleegyezése/megfizetése nélkül?

2012. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én A/4-es rajzért háromezret kérek már rég, mert tudom, hogy nincs több pénzük. És ezt már annyira megszokták az emberek, hogy nem is téma.
2012. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a kép kész, akkor szerintem nincs értelme ücsörögni rajta, persze portfólióba elteheted. De ha oda szeretnéd adni, akkor szerintem kérhetsz érte szívességet is, olyat amit te nem tudsz megcsinálni, de a "megrendelő" igen, vagy segítséget valami nagyobb munkában, amit ő is képes elvégezni.
2012. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Odaadtam, aztán felejtsük el egymást. Olyan ember, aki úgysem tud nekem szívességet tenni, meg tőle nem is kell semmi.
2012. febr. 25. 16:42
 9/13 Sztyehlik Péter válasza:
100%
Engem még tavaly megkért az angol tanárom hogy rajzoljam le neki egy A2-es méretű lapra egy A5-ös méretű fényképről a Londoni Tower Bridgetkereken 2 hétig minden nap azt csináltam és még úgyis olyan lett hogy csak a tanárnak megfeleljen és ne egy nagy festőnek vagy legalább egy olyannak aki szépen rajzol és ért hozzá és nekem az bőven elég fizetés volt hogy kaptam egy piros ötöst, egy szép keretben kitették a falra és akár mire én innen elmegyek később mások is megbámulhatják és amikor elkészült az egész iskolából minden tanár odajött megbámulni! :))
2012. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Biztos jó lehetett, ha ilyen sokat dolgoztál rajta. De az ötös az tulajdonképpen egyfajta fizetség. :D
2012. okt. 1. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!