Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki számít szerintetek IGAZI...

Ki számít szerintetek IGAZI művésznek? Aki nem csak eljátsza a dolgot, legyen ó bármilyen művészeti ágról.

Figyelt kérdés
És kik az álművészek? Szerintem ma ők vannak többen...
2012. júl. 8. 21:06
 1/7 A kérdező kommentje:
És azt szerettem volna írni a kérdésbe,hogy legyen SZÓ,elnézést!
2012. júl. 8. 21:07
 2/7 anonim válasza:

Ez olyan kérdés, hogy konkrét választ nem tudok adni, de példát arra, hogy mi NEM művészet tudok:

Az a, mondjuk 16 éves, cigizek, iszok gimnazista lány, aki tud egy üres hintaszéket fotózni szépia módban, alkonyatkor az nem művész. Annak ellenére, hogy művésznek képzeli magát

2012. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az igazi muvesz az aki azzal amilyen muveszeti agban jeleskedik at tudja adni az erzelmeket.Nem az a lenyeg hogy iszol,berugsz es csinalsz egy jo fotot vagy grafikat.ma mar keves igazi muvesz van akiben tenyleg megvan az a bizonyos "hajlam"a muveszetre.sokan azert mennek ilyen palyara mert "huu de meno azt mondani hogy muvesz vagyok"kozben meg semmit nem tud a muveszetrol.En kimerem jelenteni hogy muvesz vagyok es nem csak egy berugos "almuvesz".(volt mar kiallitasom sajat erobol szoval tudom mirol beszelek).
2012. júl. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tágabb értelmezésben mindenki művész. Szűkebben pedig senki sem az.
2012. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy kedvenc Kispál' sorom, ami így hangzik: "Ha a nagy művész a haldoklást jó pénzért cukorba mártja".


Művész az, akiből őszintén jön a cucc, nem erőltetve. Meglehet játszani, túl is lehet játszani, de ha igazi művészt látsz, arról tudod, hogy nem csak álművészet, akármilyen alkalmazott dologról van szó (színészet,zene,grafika,tánc stb...). Na, erre születni kell, vagy úgy élni ahogy.


Sajnos az igazán jó művészektől, szakemberektől manapság elfordulnak (kivéve a zene, ha mondhatom), nincs közönség, nincs beépülve a kultúrába, ami szégyen mert így nem termel a kultúránk művészeket (most nem éppen a diplomás tehetségeinkre gondolok, akik a KME-n vagy a MOME-n végeznek, hanem akár azon is túl)...

2012. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gelazso ***** válasza:

egy müvész akadémiát végzett legyen az zene, képzö vagy tánc müvézseti. a többi csak hobby amatör, bár lehet tehetséges; a müvész nevet nem érdemlik meg.


èn jártam

2012. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez azért éles állítás. A költők és írók is művészek, és azt nem lehet akadémián tanulni. Még sok művészeti ág van, ami olyan friss, hogy nincs rá akadémia.
2012. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!