Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok ajánlani jó könyvet?

Tudtok ajánlani jó könyvet?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlani nekem jó könyveket? (vagy esetleg filmeket)

Hasonlóra gondolok, mint a Harry Potter, az ember szeme csak siklik a sorok között, és nem lehet letenni.

Elgondolkodtató, mégis izgalmas, leköti a figyelmet. Megható és hihető karakterek és ábrázolása van, az ember úgy érzi, hogy ez valóban létezik.

Hallottam Az éhezők viadaláról, érdekesnek tartom, bár nem tudok róla vélemény mondani.

Amilyen típusú filmeket kedvelek és ilyenek a könyvbeli elvárásaim: 200 éves ember, Interjú a vámpírral, Híd Terabithia földjére, Atlantisz gyermekei, Halálsoron.

Legyen elgondolkodtató és érdekfeszítő és drámaian csodálatos. (ne nyavajgó csillogó vámpíros)



2012. júl. 13. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyűrűk ura. Bár ha nem vagy hozzászokva a nehéz olvasmányokhoz és film-szintű elvárásaid vannak, akkor unalmas lesz.


Egyébként Vavyan Fable. Én a zsaruregényeit ajánlom, nagyon humoros, kiválóan festi le a karaktereket, a nyelvhasználata lenyűgöző, rengeteget lehet tőle tanulni.

2012. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdd el olvasni a Vis Major vagy a Halkirálynő sorozatot, garantáltan nem tudod letenni (én a Vis Majort jobban szeretem :))
2012. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én az éhezők viadalát ajánlom. Nagyon jó könyv és lehengerli az olvasót, nem úgy mint a film ami csak 0.01% tudja visszaadni a könyvnek.
2012. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hány éves vagy, és szereted-e a fantasyt, de szerintem ez tetszeni fog: George R. R. Martin: A Tűz és Jég Dala. Nagyon izgalmas, letehetetlen olvasmány az összes eddigi kötete, remekül kidolgozott karakterjellemekkel. Csak ajánlani tudom! :)
2012. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
egyetértek az előttem szólóval.:D
2012. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hobbit, Beavatott, Gyűrük ura, Harry Potter, Harry Potter kiegészítő kötetek, Zeppelin, Szent Johanna Gimi, Éhezők viadala, Nap király kémnője, Majmok bolygója, Máglya, A Kőmajmok háza, Bábel,

Késtél, Isten rabjai, Egri csillagok, Abigél, Száz év magány ( ez igazán jó könyv!!!), Elfújta a szél, Két Lotti, 3 testőr, Sorstalanság, Quo Vadis, Üvöltő szelek, Jane Eyre, Legyek ura, Lassie Hazatér, Winnetou, Büszkeség és balítélet, Anna Karenina, Bezzeg az én időmben, Lufi és Szamóca, Gergő és az álomfogók, Malka Mai, Most akkor járunk? , sajnos most csak ennyi jutott eszembe! :) 12/L

2015. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mármint a most akkor járunk az egy könyv! Ja és az Időfutár összes része!
2015. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!