Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan ember, aki szívesen lecserélné a szerencsétlen magyar himnuszt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen süt belőle a szerencsétlenség, az önsajnálat és a balsors! Nem lenne itt az ideje végre túllépni ezen?

A külföldiek szemében a negatív hozzáállásunkról, pesszimizmusunkról, és önsajnálatunkról híres a magyar nép! Még vigadni is csak sírva tudtak eleink!

Én értem a sok önérzetes sajnálkozást, de nem lenne itt az ideje kilépni végre a gödörből?



2012. júl. 30. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek! 29/N
2012. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha kicsit is intelligens lennél, akkor tudhatnád, hogy egy nemzet a himnuszát nem váltogatja, mert épp jól, vagy rosszul élnek.
2012. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
#2 Van rá példa, hogy egy nemzet lecserélte a Himnuszát! És valóban, a miénk katasztrófa, inkább kesergő!
2012. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Pont ezt a hányattatott sorsot, gyökereinkhez való ragaszkodást, Istenbe vetett hitet és reménykedést fejezi ki. Ajánlom pl. a Mohácsy féle irodalom könyv olvasgatását, hogy megismerd a keletkezési körülményeit, a történelmi kort, politikai helyzetet miért is íródott ez a költemény és mit fejez ki. Elég szomorú, hogy eleink tettét, az ő nehézségüket nem érezzük át.

Persze "jobban" élünk most-pl. legalább használhatjuk saját nyelvünket. De azért nem kell elfelejteni a múltat. Könnyen lehetünk még abban a cipőben, amiben már jártunk.

Amúgy nem ettől leszünk pesszimisták. Az a gondolkodásmódunktól függ, amihez a Himnusznak vajmi kevés köze.

2012. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem !!Ez egy kincs az ösöktöl a külföldiek meg nem erdekelnek engem.
2012. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem is tudom.Egy időben gondolkodtam rajta,hogy cserélni kellene.Az igaz,hogy része a múltunknak,örökségünknek,de ilyen alapon a címerünk is maradhatna mindig ugyanaz. Attól még ez egy mű,hogy már nem ez az aktuális.

Talán valami olyan kellene,ami emelkedettebb, pozitívabb,de a mostanit is ötvözi valamilyen formában.

2012. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szabó Joe ***** válasza:
77%
Vannak dolgok amikhez ragaszkodni kell ha tetszik ha nem.Egy nemzet himnusza a nenzet történelméről kell,hogy szóljon a miénk sajnos ilyen,tele tragédiákkal és balsorsal sajnos.
2012. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

nem cseréljük le.

A himnusz marad, a pesszimizmuson új himnusz nélkül is túl tudunk lépni.

A magyar himnusz szép.

2012. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is borzalmas. Ha meghallgatod a többi ország himnuszát, a legtöbb induló szerű, bátorságra, harcra, büszkeségre ösztönöz, míg a magyarokéból süt az önsajnálat és a pesszimizmus. Ráadásul az első sor, mint "Isten, áldd meg a magyart" mindjárt ellenszenvessé teszi az ateisták számára.

Egyébként nem lenne rossz "dal", csak nem egy "nemzeti indulóhoz" illik.

2012. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Még hozzátenném, hogy lecserélni azért mégse kéne. Így szoktuk meg évtizedek óta, most már "késő" lenne újat írni.
2012. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!