Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan ember, aki szívesen lecserélné a szerencsétlen magyar himnuszt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen süt belőle a szerencsétlenség, az önsajnálat és a balsors! Nem lenne itt az ideje végre túllépni ezen?

A külföldiek szemében a negatív hozzáállásunkról, pesszimizmusunkról, és önsajnálatunkról híres a magyar nép! Még vigadni is csak sírva tudtak eleink!

Én értem a sok önérzetes sajnálkozást, de nem lenne itt az ideje kilépni végre a gödörből?



2012. júl. 30. 21:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Sanda, tendenciózus, betanult kliséket ismételsz, Kérdező. A magyar Himnusz a világ egyik legszebb nemzeti fohásza: méltóságteljes még a könyörgésben is. Az van a "gödörben", aki ezeket a rosszhiszemű kliséket sugallja ennek a népnek - nem tegnap óta.

Egyéb népek himnuszáról pedig nincs minősítő véleményem: tisztelettel meghallgatom őket.

2012. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Húú, csak egy szép magyar szám jutott eszembe a kérdésedről: "Megkapott szép mesék könyve - a történelem nekik ennyi. Hiába hullt mélyre könnye oly sokaknak, hogyha veszni hagyjuk, amit nekünk adtak..."


Amúgy szerintem az ilyet pont olyan emberek mondják, akik csak akkor magyarok, mikor az Olimpián aranyat nyerünk, amúgy nagyjából le se sz.rják az egészet és csak keseregnek mindenen, DE SEMMIT SEM TESZ, ugyanúgy lop mindenki, ugyanúgy hazudik és csal!

2012. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%
szerintem nem kell lecserelni, mert vegulis benne van szinte az egesz tortenelmunk, az hogy honann jottunk, es igen a tortenelem soran sok balsors ert minket, de ha lecserelnenk a himnuszt az olyan lenne mintha el akarnank felejteni a multat, ez inkabb felejteshez vezetne nem pedig tovabb lepeshez pedig a ketto nem ugyan az. A multat nem tudjuk kitorolni vagy elfeledni ( nem is szabad ) csak annyiut tehetunk hogy tovabb lepunk es javitunk a multban elkovetett hibakon, es sokszor mikor a himnuszt halgatjuk az emlekesztet minket ezekre a hibakra vagy eppen szerencsetlensegekre, de akkor nem szomorunakk kell lennunk hanem csak elore nezni es elgondolkozni a multbamn tortent dolgokon. Ez az en velemenyem bar azzal is egyet ertek hogy eleg szomorkas a himnusz hangvetele, de ez nem feltetlenul rossz.
2012. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
szerintem lecserélni nem kéne,egyszerűen visszaállítani az 1920 előtti gyorsabb változatoz.itt egy link róla: [link]
2012. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
#13 Ha még olvasod ezt egyszer vagy azok akik olvassák azzal hogy egy új himnuszt írunk attól megmaradhat a történelmi vonatkozás benne csak nem azzal a sanyarú gondolatmenettel.
2017. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!