Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fotóimról mondanátok véleményt...

Fotóimról mondanátok véleményt? Amatőr vagyok nagyon!

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Érdemes folytatnom? A véleményt úgy értettem,hogy van a képeknek úgymond háttérjelentése?

Előre is köszönöm!

UI:Az utolsó kép szándékosan van elmosódva :)


2012. júl. 31. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Az elgondolás jó, de még nem tiszta, hogy mi is a téma. Plusz egy kis vágás is kéne.

2. Szép, de... ennyi. :)

3. Ez egész jó, itt is egy kis utólagos vágás kéne, mert a tető, vagy mi, nagyon belóg. Amúgy tetszik.

4. Kicsit semmitmondó. :(

5. Ez majdnem tetszik. Sajnos kevés volt már a fény, talán pár perccel korábban szebb lett volna.

6. A virágok és az ég háttér jó, de minden más zavaró. Megint a kompozíció, elhelyezés, vágás.

7. Ez direkt mozdult be? Nagyon zavaró a szemnek. Ha állványról csináltad volna, szerintem szép lenne.

2012. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,szerintem is igazad van :)

Ment a zöld kéz...csak kíváncsi voltam,milyenek első nekifutásnak.

2012. júl. 31. 14:12
 3/15 A kérdező kommentje:

Az utolsót nem állványról csináltam,véletlenül mozdult be,és ha ránagyítasz,én nem fának látom,hanem mint egy nagy robbanást.

[link]

Valami ilyesminek :) de lényegtelen...

2012. júl. 31. 14:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Na a lényeget lehagytam: szóval szerintem jó szemed van, de egy fotósulin sok hasznos trükköt tanulhatnál. Érdemes folytatnod, de mindenképpen tanulnod is kell. Ne hagyd abba, hajrá! :)

(Első voltam.)

2012. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?


első kép (lila virág) szerintem arra figyelj hogy ha nem direkt hiányzik a szirom csücske, akkor figyelj erre a kép beállításakor. nem tudom milyen géped van, de ha ráfókuszálnál, akkor a háttér még homályosabb lenne, igaz ez annyira sötét már (ami nem baj!) hogy photoshopal be is feketítheted az egészet a virágon kívül.


nekem tetszik a második (fák)


a harmadik is jó, de... szerintem a terasz tetejének a csücskét mindenképp vágd le... ha nincs photoshopod egy sima irfan view programmal az ingyenes. ..ugyanez a hiba ahatodik képpel is hogy a terasz teteje belelóg.


a hetedik is jó ötlet, azzal lehetne jobbá tenni ha feltartod a virágot, és a napnyugta a háttere, és nem rontaná el az ablakkeret az összhatást


de jók lesznek ezek, sok sikert :)

2012. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyébként én is azt hittem hirtelen az utolsó képről, hogy valami épület dőlt össze, tényleg érdekes, jól tetted, hogy lefotóztad, csak nekem ezek a fajta "bemozdulós" képek nem jönnek be, bocsi. Lehet, hogy én gondolom rosszul. :)

Sok más technika van, amivel hasonló hatást érhetsz el.

2012. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az első képről amúgy csináltam egy teljes sorozatot Rejtély címmel,de azon a barátnőm van,csak nem akarom feltenni a többit,mert azokon jobban látszik...és nem biztos hogy rajongana az ötletért. XD

2012. júl. 31. 14:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaró, hogy szinte minden képbe belelóg valami, ami elrontja az összhatást, de amúgy nem rossz. :)


A National Geographic-nak nagyon sok fotózással kapcsolatos könyve jelent meg, tök jó tippeket és trükköket ír le mindegyik, érdemes lenne átnézned ezeket is.

Pl. Fotóiskola - Portré és riport

Tájfotózás friss szemmel

Fotóiskola - Tippek és trükkök

Fotóiskola - Digitális képek


Ezekből az alapokat elsajátíthatod, és nagyobb örömödet leled majd a jobban sikerült fotókban is. :)

2012. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok egyébként,a gépem nem a legjobb.

Ilyen:

[link]

Úgy örököltem,azt mondták nem csinál jó képeket,de én elégedett vagyok vele :)

2012. júl. 31. 14:22
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Átlagos,kezdő képei ezek.
2012. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!