Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Versemről mondanátok véleményt...

Versemről mondanátok véleményt? Többi lent!

Figyelt kérdés

próbálkozás csak...érdemes folytatnom?


A felkelő Nap


Virrad.

Erre ébredek.

Abszorbeált fények,

Likopinpiros és karotinsárga,

Kél ki a Hajnal,

S robban bele,

Az állóvíz alatti áramlásba.

Jön,

Közelebb hozzám,

S szirmával megérint,

A trombitavirág hadával.

Aranyos szekercéjével,

Elűzte a kék lángot,

S ötvöződik a két szín fényében,

A Jövőm játéka.

Félelmetes énemnek,

Melyet senki nem ismer,

Vad és zabolázhatatlan,

Pattogó rezonanciája.

Virrad.

Meghúzom a vonalat,

Lezárom ezt a fejezetet.


2012. jún. 22. 16:34
 1/7 A kérdező kommentje:
és minél több véleményt várnék köszi:)
2012. jún. 22. 16:34
 2/7 anonim válasza:

Őszintén szólva nekem egy sci-fi jelenet ugrik be róla, ahogy egy tudós egy átdolgozott éjszaka után, félkómásan elkezd költeni random. A jelzőknek én személy szerint nem látom értelmét (miért éppen karotin és likopin pl?), versláb, mint olyan, szintén nem látszik, meg úgy az egész nekem zavaros, többször kellett újraolvasnom, hogy megértsem, mi benne a lényeg.

De igazából sosem rajongtam a versekért, úgyhogy akár semmisnek is tekintheted a véleményem. X) Ettől függetlenül - vagy pont ezért - szerintem ha még írsz, egy idő után megtalálod és magadévá teszed a stílust, és lesz, akinek nagyon is tetszeni fog.

2012. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Retekszisz ***** válasza:
Amatőr. Örülsz, mert úgy gondolod, hogy nagy a szókincsed, ami jó dolog is, de attól, hogy össze nem illő okosnak tűnő szavakat pakolsz össze, még nem lesz jó egy vers. Semmitmondó, túlcizellált, látszik, hogy a jelzőknek nincs más céljuk, csak hogy megmutasd, milyen nagy szavakat ismersz. Olvass sok verset (szerintem a 20. századi művek hatnak a legerősebben fejlődés szempontjából), lesz ez még jobb is.
2012. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Láttam benne néhány igencsak erős képet, próbáltam is elképzelni, de nekem az ennyire szabálytalan/szabad vers nem a kedvencem.


Abszorbeált fények - miért? Mi szívja be? (ha jól értelmezem a szót)

Likopin - életemben nem hallottam róla, mi az a likopin


"Kél ki a Hajnal,

S robban bele,

Az állóvíz alatti áramlásba." - ez szerintem nagyon jó rész, simán el lehet képzelni, hogy ül a kamera a víz fenekén és egyszer csak áttör mindenen az első pár napsugár.


"S szirmával megérint,

A trombitavirág hadával.

Aranyos szekercéjével," - akkor most mi is érint meg és hogyan kell elképzelni a trombitavirág (egyes szám!) hadát?


"Félelmetes énemnek,

Melyet senki nem ismer,

Vad és zabolázhatatlan,

Pattogó rezonanciája." - ez is nagyon jó, sőt. De tulajdonképpen mi köze van a vershez? Olyan, mintha véletlenül megnyomtad volna, hogy "Beillesztés" és úgy maradt.


"Virrad.

Meghúzom a vonalat,

Lezárom ezt a fejezetet." - milyen fejezetet? Nem volt róla szó eddig, befejezetlen marad, a gondolat üressége lesz hangsúlyos!


Összegzésül: nagyon kíváncsi lennék tőled egy tisztán leíró versre, mert a vizuális elemek szerintem elég jók, könnyen el lehet képzelni, de így mindent vegyítve nekem nem nyerte el a tetszésem.


21F

2012. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Kedves utolsó,konkrétan milyen leíró versre gondolsz? :)
2012. jún. 23. 17:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha mondanál egy konkrétat,megpróbálhatnék írni róla rögtönözve!
2012. jún. 23. 17:41
 7/7 anonim válasza:

Próbálj meg inkább valami konkrétabbról írni, mesélj el egy történetet, rakj bele személyes dolgokat. Mert az hogy csak jól hangzó szószerkezetekkel dobálózol nem tesz költővé.

DE mindenképp folytasd, mert tuti van hozzá tehetséged.:)

2012. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!