Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művésznek lenni egyenesen...

Művésznek lenni egyenesen arányos a szegénységgel? Illetve hogyan lehet művészetből meggazdagodni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 8. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Amennyiben a tömegkultúra termékeit a művészeti alkotások közé veszed, akkor elég jól meg lehet élni belőle. Azonban az elitkultúra alkotásaival már nehezebb dolga van az embernek, az egy kicsit szűkebb rétegnek jön be, de azzal is lehet azért keresni.
2012. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha a szegénység-gazdaság ellentétben gondolkozol, akkor szegény leszel inkább.

Egyébként meg lehet élni művészetből.

2012. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
konkrétan magadra vonatkoztatva? mire vagy képes?
2012. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az már rég nem művész, akit érdekel, hogy mennyit kap érte... Persze, meg kell élni, ezért kell szakmát tanulni, vagy művészethez KAPCSOLÓDÓ munkát végezni, és mellette lehet művészkedni. Egy művésznek az alkotása legyen fontos, ne az, hogy mennyit kap érte! :)
2012. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
A művészetből addig lehet megélni, amíg nem engeded, hogy anyagi okokból populáris legyen a művészeted. Onnantól, hogy anyagi vagy bármilyen más befolyásoló tényezőt beengedsz, nem lesz őszinte. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet a művészetből meggazdagodni, csak szerintem ritka, mint a fehér holló.
2012. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Én is művészféle vagyok, regényt írok és filmezek. Munka közben sosem azon jár az agyam, hogy hú, mennyi lóvét fogok én ezzel kaszálni, inkább igyekszem a legjobbat alkotni, még akkor is, ha úgy érzem, a nézőt/olvasót cseppet sem fogja zavarni az a néhány kis hiba, ami esetleg benne marad. Ez művészi elhivatottság nálam. Ugyanakkor nagyon anyagias ember vagyok, ha egyszer elkészül valamelyik munkám, bizony annak adom el, aki a legtöbbet fizeti.
2012. aug. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk: a célom nem a pénzért csinálni a művészetet, hanem az adott alkotásért megfelelő honorációt kapni. Nem áll szándékomban a sárga csekkeken aggódni, elég ambiciózus vagyok, kényelmes életet szeretnék. Emellett viszont nagyon fontosnak tartom, hogy azt csinálhassam, amit szeretek. Márpedig a művészeteket imádom, mindig művészeti intézményekben tanultam. Értek a karénekléshez, a drámajátékokhoz, illetve a festéshez, grafikához. Másban még nemigen próbáltam magam, ott nem tudom milyen képességeim vannak, de úgy érzem, hogy elég formálható vagyok. Köszönöm a válaszokat!:)
2012. aug. 9. 10:08
 8/17 anonim válasza:
75%
Én Grafikus művész vagyok és az a tapasztalatom, hogy ha nincs oltári nagy szerencséd, vagy annyi pénzed amiből folyót lehetne fakasztani akkor a művészet bizony egyenlő az éhhalállal... ez van én is most tanulok új szakmát, de nem bántam/ bánom egy pillanatig sem...
2012. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem a képességeidtől függ, hogy megélsz e a művészetből. (vagy bármi másból) A kapcsolatoktól függ!

Én grafikus vagyok. Tanultam webgrafikát, majd videografikát. Utóbbi területen dolgoztam az elmúlt 10 évben tévében, de leépítettek. :-( A webgrafika annyit változott, hogy bele sem tudok szinte szólni. Művészetből csak alkalmi bevételem volt eddig is, hogy lehetne megélni belőle.

Kapcsolatokon múlik minden! Számtalan esetben találkoztam olyannal, akinek sem tehetsége, sem köze nem volt az adott munkához (művészethez) de jól megélt belőle, mert voltak, akik támogassák, segítsék magas pozíciókban. :-((

2012. aug. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 85469 válasza:
90%

szerintem, teljesen jól és kényelmesen meg fogsz tudsz élni belőle, de nem itthon..

amúgy a szegénység és a művészet között csak azért van összefüggés mert az igazi zsenik nem érnek rá anyagi dolgokkal foglalkozni..vagy művészet vagy pénzkeresés..a kettő együtt nem megy, maximum közepes színvonalon csak, de nyugat-európában abból is jól meg lehet élni..

2012. aug. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!