Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » FONTOS, Hogyan tudom fixálni...

FONTOS, Hogyan tudom fixálni a grafitot?

Figyelt kérdés
Új fajta szénceruzát használtam karton szinezésre és nem tudom hogy hogyan fixáljam hogy ne legyen olyan a ruhám és a kezem!

2012. aug. 20. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, őszintén szólva én mindig mindent hajlakkal fixáltam... a legolcsóbbal, amit találtam. Nagyon nem profi, de általában bevált. Pasztell, szén, nyolcbé. Azért próbáld ki előbb egy maradék darabon, hogy nem hagy-e esetleg foltot.
2012. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^ én is hallottam a hajlakról de még nem próbáltam köszi :)))
2012. aug. 21. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Hajlakk a legolcsóbb,de olyat vegyél,ami nem tartalmaz olajokat,mert attól pöttyös lehet a rajz .

[link]

Ott van,hogy miket kerülj. A és E vitaminos stb..

Használata:

fújd le a felesleges port a képről. Ne szemből fújd,hanem kb 45 fokos szögben. Előtte rázd fel és fújj belőle a levegőbe egy keveset,hogy a csőben lévő besűrűsödött rész ne a képre menjen.

Ha egyszer átfújtad,akkor várd meg ,míg megszárad,majd másik irányból is fixáld.

A képed valószínű besötétedik, ez inkább pasztellnél szokott feltűnő lenni..

2012. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Létezik fixtatív is, az külön erre való. Egy vegyi anyag, kapsz hozzá egy ilyen csövet is, és fújnod kell a rajzra. Elég gusztustalan, de ez kifejezetten erre való. :)

De az olcsó extra erős xxl fütyfirittyes hajlakk is nagyon megteszi a hatását ;)

2012. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!