Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jelenleg Magyaroroszágon,...

Somogyi Sarolta kérdése:

Jelenleg Magyaroroszágon, vannak e olyan olvasók, akik szívesen vennék kezükbe, egy kortárs magyar író első regényét? Azaz az a sok kicsi írónak érdemes-e kiadatni a könyvét?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem könyv formában nem, de e-könyvként megérheti. Sajna a könyvkiadás elég nagy összeg, meg maga a könyv is drága, nem tudom mennyire vinnék egy kezdő író első könyvét 2500-3000Ft ért.
2012. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Akkor, ha valami nagy hírveréssel, botránnyal, figyelemfelkeltéssel jár együtt a kiadás. Ha elég megosztó a téma, elég polgárpukkasztó, szokatlan, merész... akkor talán igen, van rá remény, hogy az első könyve is nagy siker lesz valakinek.
2012. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-eshez hozzáfűzném,

ha valamelyik híres író babája vagy jó haverja vagy, és reklámot csinál neked

az a nemtommilyen Krisztián is úgy lett híres elsőkönyves, hogy az öreg Karinthynak a ....haverja

2012. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tetszik a téma, megvenném. Bár nálam az is számít, hogy melyik kiadó adja ki, mert az mutatja, hogy mennyire igényes egy adott mű.

Mindennek jó reklám kell, és akkor könnyebb eladni.

2012. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Csak így, egy akármilyen regényt amiből már van 2315 nem, rá se néznék. Túl sok az önjelölt írócska, akik azt hiszik, hogy húde nagyon tehetségesek, valójában meg semmi fantázia.

Mindezt úgy mondom, hogy régen én is rengeteget írtam, kb. 250 verset és több novellát, aztán rájöttem, hogy soha nem leszek akkora tehetség, mint egy Ady és azóta sem írok egy sort sem (pedig pár művem még a sajtóban is megjelent, de akkor sem volt semmi a nagyobb költőkhöz képest). Érdemes lenne neked is elgondolkodnod, hogy biztosan jó-e, amit csinálsz. Ne a családtagokból, barátokból indulj ki, azoknak minden tetszik, mert te írtad, lehet bármennyire rossz.


Szóval, hacsak nem valami durva társadalomkritikát, vagy valami történelmi titok leleplezéséről, vagy esetleg egy nagyon színvonalas fantasyt, krimit írtál, nem érdekelne.

2012. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Speciel én szívesen kézbe venném, elolvasnám, mert sok minden érdekel, régi könyvek is, és mai témák, kortárs írók gondolatai is.

Csak hogy nem szívesen adnék ki pénzt rá. Pontosabban fogalmazva nincs rá pénzem. Nincs munkám, nincs lakásom, 34 évesen családalapításra sem gondolhatok. Így a kis tartalékomat nem könyvekre költöm, ha pedig munkám lesz, jó ideig eltart majd, mire meglesz az a létbiztonság az életemben, hogy lesz felesleges pénzem, amit majd könyvekre, színházra és hasonló kulturális dolgokra költhetek. Addig luxus lenne. Marad a könyvtár, meg az innen-onnan kölcsönkapott könyvek.


De hát egy író sem ingyen ír, főleg ha az a fő foglalkozása, akkor ő is szeretne bevételt...


Szóval elméletileg kézbe venném, de gyakorlatilag mégsem tenném egyelőre, amíg ilyen bizonytalan minden.

Sajnos. :(

2012. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen téma és mennyibe kerül a könyv.A legtöbb ember manapság örül, ha a létfontosságú dolgokat megveheti, méregdrága könyvekre az sem költ, aki pedig imád olvasni.Én is már csak könyvtárba járok sajnos.

Talán egy próbakiadás lenne jó, ha nagyon érdekel a dolog.

2012. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az illető lealacsonyodik kopírozó Varró szintre, akkor sanszos, pláne ha Presserüdvöske.
2012. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már azt hittem a feltörekvő kortársaknak semmi reménye. Nem vagyok koppintó, vannak egyéni ötleteim és azokat szoktam megírni. Csak ahogy észreveszem van most egy pár befutott magyar író, aki bármit írhat megveszik már csak a név miatt is, s azon kívül pang a piac. Azonban nem szeretnék olyan író sem lenni akinek a műve azért van a polcon mert az menő. Én tényleg szórakoztatni akarok. Ismerem a kiadókat is, volt szerencsém hozzájuk sajnos. Igazán az is érdekelne, ha magyar néven jelentetnék meg mondjuk egy Sci-fit, vagy egy mitológiával kevert fantasyt az nagyon ciki e?
2012. okt. 4. 20:30
 10/10 Retekszisz ***** válasza:
Van kiadó, aki megjelenteti? HA igen, akkor nem ciki.
2012. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!