Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen fajta gitárt érdemes...

Milyen fajta gitárt érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Külsőleg maradnék a szokásos barna körte alakúnál.

2012. okt. 13. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehéz lett volna hülyébben kérdezned. Szerintem húrosat.
2012. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen kezdő vagy?
2012. okt. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ez lenne az első gitárom.
2012. okt. 14. 09:13
 4/6 A kérdező kommentje:
[link] ez milyen lenne?
2012. okt. 14. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nejlonhúros, klasszikus gitár. Lágy a hangja, széles a fogólapja, szerintem ezen a legkönnyebb játszani. Fiú vagy? Mekkora a kezed? Ha nagyon kicsi, lehet, hogy nehéz lesz lefogni a széles fogólap miatt, de több hely jut az ujjaidnak, kevésbé akadsz a húrokba. Spanyolos zenéket ezzel játszanak, de kezdésnek tökéletes, bármit lehet rajta pengetni. Ha fémhúrosat akarsz, az kezdetben jobban bántja az ujjaidat, keskenyebb a fogólap, cserébe hangosabb, fémesen csengő hangja van. Szerintem nézz mindkettőről videókat Youtube-on, döntsd el, melyik hangja tetszik jobban.

Ha torzítás kell, meg effektek, elektromos gitár kell, de az erősítővel együtt már 100 körüli összeget is elérheti alaphangon.

Nekem Cort gitárjaim vannak, a klasszikusom 25 ezer volt, a villany meg 45. Csak hobbiból pengetek, nem akartam magam költségbe verni, de a Cort jó márka, én elégedett vagyok velük.

Jó gyakorlást!

2012. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem lány vagyok de az ujjaim elég hosszúak. Köszönöm ez sokat segített. :)
2012. okt. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!