Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van köztetek olyan aki filmkés...

Van köztetek olyan aki filmkészítéssel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Kellene pár infó ezzel kapcsolatban.
2012. okt. 15. 20:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: Milyen kamerát ajánlanátok illetve mennyibe lenne egy 30 perces film elkészítése?
2012. okt. 15. 20:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Mostanában nagyon sokan forgatnak fényképezőgéppel költséghatékonyság miatt, esetenként szebb képet is készít. Ha nem mozifilmet akarsz, akkor egy régebbi beta vagy DV kamera már 10.000 Ft/napra is van, digi beta vagy XD 50.000 körül. Ha hangot is szeretnél egy kis filmes keverő, pár MKH416 atmónak, pár URH-s csiptetős mikrofon 20.000 körül bérelhető. Ha belső helyszínek vannak akkor egy alap lámpaszett is kell. Egy 3db-os 300W-os balogh (ez kb a legkisebb) szintén egy tizes. Nem tudom Te milyen szerepet vállalsz benne, vagy mi a téma, de kell még egy téma (szerkesztő), egy rendező, aki megvalósítja a témát a képen, színészek vagy szereplők. Ha olyan a helyszín, azért is fizetni kell. Ha filmre vitted a jeleneteket, mehet a vágónak utómunkára, az kb 4000Ft/óra, ha spéci hangokat kell berakni utólag vagy utószinkronizálni részeket,, mert az eredeti hang nem használható, akkor kell egy hangmérnök, az is kb 4000/óra, esetleg animáció, ahhoz is külön ember.


Szóval ez így nagyon tág. Nem a 30 perc határozza meg alapjában.

2012. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyszerű a téma, semmi speciális effekt, én rendezném, de stáb és támogató nélkül elég nehéz elindulni ezen az úton. Egyszerűen nem találok olyan embert akit érdekelne ez a dolog. A támogatókat még meg is tudom érteni, de hogy amatőr stábosokat sem találok az már nekem fáj.
2012. okt. 15. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha van egy kis félretett zsetonod, indulj el, legalább vedd fel a képeket. Vagy csak egy részét. Lehet belőle egy egyperces verziót is csinálni és azzal koldulni. Szerintem 1-200.000-rel már látható eredményt lehet produkálni.
2012. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz az infót!
2012. okt. 15. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!