Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény az 1. versemről?...

Vélemény az 1. versemről? Ötletek még hozzá esteleg? Nagyon amatőr?

Figyelt kérdés

Akkor juttot eszmbe mikor "kicsit" ki voltam akadva a világra (tini vagyok igen :P) én hát megszületett e nemes költemény.

Tudom hogy amatőr,de arra lennék kiváncsi hogy mi nem illik bele és mi lenne jó ötlet hozzá. Továbbá arra hogy tetszik/nem tetszik. Kérlek szépen ne cikkizzetek az emo miatt.Életérzésre gondoltam.


KIRÁLY VAGYOK


Néha emo, néha nem emo

Már azt sem tudom nekem mi a jó

Ellenem van a világ,

nem, ez nem csak lázadás


Az élet néha sz@r.

De le is pörög hamar

Üres az életem?

Sajnálom természetesen.


Nem tudom hogy alakult ez a zűrzavar,

De egy biztos, engem nagyon zavar!

Nem szeretek tanulni,

Annál inkább rajzolni! (mármint azt szeretek.ez jó ide?)


Nem leszek én fizikus

Ez így elég cinikus.

Majd egyszer én is felnövök,

És majd egyszer felnyögök

"Én innen elszökök!"


Ha végre elszökök,

Elégedetten hátradölök:

És végre kinyögöm:

KIRÁLY VAGYOK!!


ennyi lenne xd kicsit furi meg lehet értelmetlen is de ezért kérek véleményt! Az hogy "annál inkább rajzolni" az igy jó? azzal azt akartam kifejezni hogy rajzolni szeretek jobban. És még valami: nem gagyi benn ez a sok rím?? :D

ja és lécci ne cikizzétek agyon,az 1. versem!

a válaszokat előre is köszi!



2012. okt. 17. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A verselés lényege az ütem, ez pedig így néz ki:

o - - - , o - - -

o o o - o - o - - o

o - o - - - o

- o o o o - o


Tehát semmiféle logika nincs benne. Ezért nem hangzik jól, és mellesleg ezért nem lehet versnek hívni. Verset nem véletlenszerűen írunk, hanem szerkesztünk. Irodalom órán beteg voltál?


A rímek a bénák játéka, ami kisegíthet, na de ezek: zűrzavar-zavar, tanulni-rajzolni, felnövök-felnyögök, elszökök-elszökök, hátradőlök-kinyögöm.. Mind csapnivaló.

Egy tetszett, ami maradhatna: fizikus-cinikus. Az összes többit újra kéne írni.


Ezekre figyelj oda, ha van kitartásod és jót is akarsz írni.

2012. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jópofa.

Inkább rajzolj.

A többit meg, majd kinövöd.

;)

2012. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mondj le a versírásról...
2012. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó ez. És a "kiakadás"-t gyógyítja- hogy leírod, rendezed az érzéseidet, jobban megérted a saját világodat. A rajzolós sor is jó, de oda ne írj be:

"Annál inkább rajzolni! * " tegyél csillagot

és lenn

*lábjegyzetben, amit hozzá akarsz fűzni.

Rajzolj sokat, ha azt szereted, hogy gyakorlod magad abban a kifejezésformában. Kell idővel egy jó mester is- ha van rajzszakkör, járj. Szia!

2012. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Figyelj ez nem erről szól! Nem rossz,de úgymond ez nem tehetség!Tudsz más stílusban is?

Sok sikert!

2012. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik!
2012. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat! :)

na végre valaki megmondja ha szar nem csak nyalizik :D

köszi a tanácsokat majd még próbálkozok :D

2012. okt. 17. 21:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a versírás lesz a te pályád... az utolsó két sor pedig még annyira sem illik össze mint a többi... :DDD
2012. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a cinikus szót csak azért írtad, mert rímel a fizikusra, de nem is igazán érted, mért pont azt. Verset nem csak azért írunk, hogy rímeljen, hanem hogy értelme is legyen.


Nekem ez nem tetszik. Arra tökéletes, hogy elszórakozz vele. Nem baj, ha az ember nem ír jó verseket, ha csak magát szórakoztatja vele, de komolyabb dolgokra nem jó. Olvass el egy akármilyen verset egy nagy költőtől, majd a sajátodat. Akkor, amikor már nem ilyen friss az élmény, mikor már magad is elfelejtetted, milyen is ez a vers. Úgy Te is látni fogod a különbséget.


"Tehát semmiféle logika nincs benne. Ezért nem hangzik jól, és mellesleg ezért nem lehet versnek hívni. Verset nem véletlenszerűen írunk, hanem szerkesztünk. Irodalom órán beteg voltál? "


És te csak az ókornál voltál ott? Amit most mondtál, azt az oldalt tépik ki a Holt költők társaságában.

2012. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az időmértékes verselés egy dolog, de azt is vitatod, hogy egy verset komoly szabályok szerint kell szerkeszteni? Tudtommal ettől vers. Ha ehhez nincs kedv, akkor lehet prózázni.
2012. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!