Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt a versemről?

Mondanátok véleményt a versemről?

Figyelt kérdés

Álom


Álomra hajtva a fejem

Csak abban bízok,

Hogy az álom, mit álmodni fogok,

Egyszer valóra váljon.


Hiszek abban hogy mától,

Nem a gyémánt a legdrágább a világon,

Mert többet ér a kőnél egy jámbor,

Valóra vált álom.


Régi álmom most valóra vált,

Ködből feltűnve csapott le reám.

Ez mind oly elérhetetlennek tűnt,

Most pedig betelt a nagy űr.


Betölti egy kedves, öszinte lélek,

És mostmár tudom hogy miért éljek.

Élek, mert Te vagy a legszebb álom

Mit álmodtam, valaha ezen a világon.


2012. szept. 29. 00:51
1 2
 1/17 anonim válasza:
64%
egészen ügyes vagy :) nekem tetszett :)
2012. szept. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó verszak tök jó, a a 3-ban az űr, az eléggé bugyuta rímre sikerült.

Meg a 2. vsz is egész jó, csak nekem az első és második valahogy nem illik az utolsóhoz.


De ez az én véleményem, nem akarom elvenni a kedved, hajrá! :)

2012. szept. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, az az "űr" az tényleg furcsán jött ki, de egyszerűen nem tudtam mást kitalálni. Ami még észrevehető, hogy a szótagok nem igazán stimmelnek az egyes sorokban, de nem is törekedtem erre. Úgy vagyok vele hogy ha más nagy költő is kitalálhat ilyen-olyan versírási formákat, akkor én miért ne?:)

Köszi!

2012. szept. 29. 01:52
 4/17 tetro ***** válasza:
Igen, csak te nem találtál ki formát. Egy vers a ritmusától lesz vers, ami ennek sajnos nincs :)
2012. szept. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát talán ezután nem csak a ritmustól válhat verssé egy vers.
2012. szept. 29. 02:50
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Nekem tetszik! A versszakok külön-külön is megállják a helyüket!
2012. szept. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
na jó... mondjuk a 2. és 4. külön-külön is nagyon klassz! A többi egymagában kicsit fura lenne.
2012. szept. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, őszintén mondom, de ez a vers hihetetlenül rossz. Sekélyes, lapos és közhelyes, eröltetett rímekkel, nincs benne semmi könnyedség. Szegényesek a költői eszközeid, nincs benne egy élettel teli kép, egy eltalált jelző sem. Tényleg ne haragudj, építő jellegűnek szántam a kritikát.
2012. szept. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Nem versírásból áll nekem az életem, a verseim általában elalvás előtt születnek, ha van valami jó téma az agyamban. De ha nem szakmai szemmel nézzük akkor mégis csak lehet valami jó benne, mert már többen írták hogy nekik tetszik.
2012. szept. 29. 11:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor ezek szerint szabad versnek szántad? Kicsit furcsa, hogy míg a 2-3-4. versszakokban törekedsz a rímre, addig az elsőben nem. Néhány helyen kicsit erőltetett (pl.: űr), nem használod megfelelően a vesszőket. Kicsit így kesze kusza lett, nem érzem a lüktetését, és stilisztikailag is vannak benne hibák. Szerintem egy átlagos próbálkozás átlagos végeredménye. Ami persze lehet jobb gyakorlással és egy kis odafigyeléssel. Nagy költőink sem pár perc alatt dobták össze leghíresebb verseiket. Napokig, hetekig dolgoztak olykor-olykor rajtuk, hogy tényleg olyan hatást váltsanak ki, mint amilyet szeretnének. Elsőre könnyűnek tűnik verset írni, de valójában nehezebb, mint gondolná az ember.
2012. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!