Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a versemről?

Mit gondoltok erről a versemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Versemnek egy részletét írom ide, és szeretnék véleményeket kérni.

Mint a legtöbb kérdező, én is tudom mondani, kaptam már pozitív visszajelzéseket. De ezek mind ismerős alapon működtek. Így hát akkor jöjjön a részlet:


,,... Éltető kis folyóim

Mostanra apadtak ki

Éneklő madárkáim

Tovaszálltak nyaralni


Nyári szellőm tovaszállt..

Megjött a téli orkán

Szívem jéggé fagyott már

Nyaram nekem te voltál


Te voltál a nappalom

Kitől fénylett az arcom

Te voltál az éjjelem

Ki édes álmot hozott. ...""


Minden kritikát szívesen fogadok.

Köszönöm előre is.


2012. okt. 18. 00:32
1 2
 1/14 mustafa33 ***** válasza:
Nem rosz, de azért még ne vidd szerkesztőségbe. De ne add fel.
2012. okt. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem csak azert nem tetszik mert buvalb.szott. es annyi ilyen depresszios vers van mar hogy igazan nem hianyzik tobb. vidam pozitiv verset sokkal nehezebb irni, en azt tartom ertekesebbnek
2012. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnt fel, hogy egy picit hasonlít az A reményhez című Csokonai vershez.
2012. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön Csokonai jutott eszembe... Nem olvastál mostanában túl sok romantikus stílusú verset?


Ami még zavar, az a rímpárok gyakori váltakozása. Ha egy verset "ab-ab " rímpárral kezdesz, a "b-c vagy a-c" folytatás erőltetettnek tűnik...

2012. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha szándékodban állt rímeket írni bele, akkor éppen a sántikáló rímek miatt lett kicsit amatőrebb a kelleténél. De a "szellemisége" ok, talán ilyen hangulatú verseket írtam én is tizenéves koromban. A dallamát azért hiányolom. Keresem a ritmusát, az nekem hiányzik ebből.
2012. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Pocsék vers. Nem vagy jó...
2012. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Van érzéked hozzá! A rímeket ne ismételd, a tovaszállt szó kétszer szerepel majdnem közvetlenül egymás után, az nekem nem tetszik benne, de egyébként jó!
2012. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A rímek nem stimmelnek 100%ig, így egy kicsit erőltetett és nem érzem a vers ritmusát és lüktetését. A harmadik versszakban nem értem, hogy az éjjelem hogyan illeszkedik a rímképletbe. Még a szóismétlésre hívnám fel a figyelmedet (tovaszállt), valamint a nyaralni szó nekem nem illik bele a képbe, valahogy elüt a vers hangulatától.

Én a helyedben a rímeket gyakorolnám, ha megszabott rímképletű verseket szeretnél írni továbbra is. Mert egy-egy jól eltalált szóval a vers ritmusa is sokat javulna. Úgyhogy gyakorolni, gyakorolni, többet töprengeni a szavakon, rímeken.

2012. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Letagadhatatlan a Csokonai-hatás, de olvastam már rosszabbakat is itt.
2012. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a véleményeket.

Ez a versem nem a legújabb, de egyik kedvencem volt mindig is.

Igen, igazatok van. Csokonai hatás eléggé érződik rajta, akkoriban Csokonai volt a kedvenc költőm, mindenképp szerettem volna valami hasonló stílusút.

Igen, a rímek tényleg valahogy .... nem stimmelnek.

Na majd igyekszem összeszedni jobban a gondolataimat.

2012. okt. 18. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!