Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Help! Házi fogalmazást kell...

Help! Házi fogalmazást kell írni irodalomra. Le kell írni azt, amikor Odüsszeusz találkozik Nauszikával, csak épp a királylány szemszögéből! Ötletek?

Figyelt kérdés
Segítsetek. A/4es oldal mennyiségű kell.

2012. okt. 18. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy a királylány az udvarhölgyeivel sétál a parton, élvezik a friss levegőt, a napsütést, beszélgetnek (vajon miről), és egyszerre meglátnak egy meztelen, de jóképű férfit a parton!
2012. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leírod, hogy milyen idő volt, hogy nézett ki a meztelen férfi, miről beszélgettek, amikor találkoztak, milyen volt a hangja, és hogy mit csináltak azután.
2012. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetris ***** válasza:
100%

Bevezetés. A folyópart leírása, ahol mosom a ruhákat a lányokkal. Száradni kitettük a ruhákat. Szép idő, jó a kedvünk.

Tárgyalás: Labdázás így-úgy, amikor elgurul. Én voltam a legfürgébb, futottam a lasztiért.

Egyszercsak megláttam egy félmesztelen férfit a parton. A haja ilyen-olyan, az orra görögös, a termete ekkora, az arca sok szenvedéstől, tengeri levegőtől cserzett. Mé-gis királyi jelenség volt. Áradt belőle a nyers erő, a határozottság. Egyszerre találtam vonzónak, és félelmetesnek.

A tutaj, amin érkezhetett, szétesve szanaszét a parton hevert.

Odamentem, láttam, hogy eszméletlen. Odahívtam a csalyokat, segítsünk már neki valahogy.

Bevittük a palotába, apám majd elájult. Ki lehet ez a fószer, senki se tudta. Jó lenne, ha itt maradna, olyan klassz pasi.

Etetjük, itatjuk, tiszta ruhát kap. Bekenem az arcát nivea krémmel, mert olyan vízhiányos a bőre. Nagyon messziről jöhetett.

Lassan javul az állapota, erőre kap. Most meg közli, hogy ő bizony menne tovább, mert odahaza az asszony már biztos nagyon várja.

Ez az én szerencsém! Minden jó pasas foglalt! Hát csak menjen, ha annyira odavan az asszonyáért. Én jobb lennék neki, de hiába rebegtetem a szempilláimat, nem hat rá.

Hajót ácsoltak neki a férfiak, ő pedig elhajózott. Talán még hallok róla.

Befejezés Jó lenne, ha visszajönne azzal, hogy az asszony elhagyta, és vigaszra vágyik. Én aztán megvigasztalnám. De meg ám!


ez csak egy gyors vázlatféle volt, a fogalmazást neked kell megírnod!

2012. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem inkább ülj le a pudvás s@ggedre, és olvasd el ezt a rövidke részt, ne itt kunyerálj, hogy mások írják meg helyetted!
2012. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az első 3 válaszolónak. a 4-nek üzenem h feldughatja a billentyűzetét a seggébe. :)
2012. okt. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!