Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki jól lerajzol egy embert...

Aki jól lerajzol egy embert fényképről, annak mennyi ideig tart megrajzolni a képet?

Figyelt kérdés

Van, hogy több napig készül egy? Meg pl ha a haját szálanként berajzolod, és nem satírozod:)


Előre is köszi a válaszokat:)



2012. nov. 4. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy profi rajzoló, meg nem is szoktam ilyeneket csinálni, de egy alap arckép rajz jó 4-5 óra munkába is kerülhet. Persze egy normál rajzra gondolok. Ott először megkell rajzolni az arc alapkörvonalát ami már 1 órát elvesz, akkor jön a szem, orrm, száj, stb... Ez is csak az alap már 2 óra, utána jöhet a haj a satírozásos módszerrel persze azt is úgy kell hogy kinézzen valahogy. Ha ez megvan akkor jöhetnek a részletesebb kidolgozások ami akár 2 óra vagy több is lehet. Ha pedig ennél is élethűbb, részletesebb rajzot akar az ember akkor akár több órába is telhet esetleg 1 napba, de vannak olyan rajzok amik több napig készülnek, főleg ha a rajzoló napi 1-2 órát szán rá, szokták így is csinálni.
2012. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Jöhetnek még:) Erre meg zöld!:)
2012. nov. 4. 13:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Szoktam megrendelésekre képeket csinálni, és mindent egybevetve kell 8-10 óra akkor, ha igényes, aprólékos képet csinálok A/3-ban. De ezt nem egy nap, mert én egyhuzamban 3-4 órát tudok úgy koncentrálni, hogy rendesen tudjak figyelni, nem csak ímmel-ámmal.

A hajszálakat pedig senki nem rajzolja szálanként, ha azt akarja, hogy jól nézzen ki:)

2012. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, zöld:)
2012. nov. 4. 15:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy igényesebb stúdium igényű munka akár 8-10 órát is igénybevehet,anatómiailag és grafikailag is nagyon patent rajznál! A hajat szálanként soha nem rajzoljuk:) Az amatőr hozzáállás:)
2012. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Thanks:) Also green hand for you:)
2012. nov. 4. 18:50
 7/17 anonim ***** válasza:
Jó pár órába beletelik, attól is függ milyen technikával rajzolsz, illetve használsz-e színeket. Én általában grafit rajzokat készítek, de csak hobbi szinten. Ezek nagyjából 2 napot vesznek igénybe, ha mondjuk napi 3-4 órát dolgozom rajta. :)
2012. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha még több konkrétumra vágysz,akkor deviantart-on is van mikor kiírják, hogy mennyi ideig készült egy kép.

Célszerű a legjobbakat listázni.

2012. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
fotoszintü rajz A/4 nálam 12 ora kb. de én is csak pár orát tudok koncentrálni igy van h egy hétig rajzolom
2012. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Láttam már szinte hiperrealisztikus rajzot 3 óra alatt elkészülni. Nem vicc! Mondjuk csak A/4-re csinálta a csávó.

Én csak A/2-esre rajzolok, 6-8 óra nekem. Attól függ mennyire vagy gyakorlott meg aprólékos. Igen, van hogy több napig készül egy rajz, de nagyon nagy eltérések lehetnek ember és ember között, mindenkinek megvan egy saját stílusa.

2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!