Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem szabad fényképről...

Miért nem szabad fényképről rajzolni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem szabad, de nem tudom miért nem. Légyszi ne oltsatok le:).
2011. febr. 19. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha senki nem mondta, hogy nem szabad. Viszont én rajzoltam már élő modellről és fényképről is, és az utóbbiról sokkal nehezebb.
2011. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szabad. Én kb. 1 éve kezdtem rajzolni, és csak fényképről.

De ha 3D-s dologról rajzolsz, akkor sokkal többet fejlődsz és gyorsabban.

2011. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán 10-15 éve portrézok rendszeresen.Olykor közterületen is.Fényképről kezdtem,jó iskola volt.A fénykép és az élő modell között lényeges különbség,hogy egy fénykép,ami lehet jó, vagy rossz,a személyiség egy adott pillanatát rögzÍti.Az ember ettől sokkal több.Személyes találkozás során sokkal több információ jut el hozzám,ezáltal több is fogalmazódik meg.
2011. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:).
2011. febr. 20. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólással egyetértek.

De szerintem egy fényképről rajzolni valamit, annyiban rossz, hogy nem látod olyan jól az arányokat,fényeket,közel és távol lévő vonalakat, stb...

2011. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Munkácsy is fényképről festett, de lehet ő is tudta hogy nem szabad, de leszrta mert ő volt Munkácsy
2011. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!