Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen lett ez a...

Szerintetek milyen lett ez a vers? (ha lehet annak nevezni) Reggel a sötétben bicajozva írtam gyors a telefonomba, és csak úgy jött az egész.

Figyelt kérdés

Valami követ,

A sötétben rejtőzik.

Ki nappal előbújni nem mer,

S csak az éjszakában él,

Ő csak ott éli

Igazán az életét.

Valami követ,

Érzem, hogy közeledik.

Csak most hallani

Igazán lépéseit.


Egy élőlény, melyet

Már mindenki üldözött,

Készül lecsapni rám

A sötét mélyéből.

Nem tudni miért,

És nem tudni honnan

De egy valami biztos.

Ő valahol itt van.



2012. nov. 19. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Őszinte leszek hozzád. A klasszikus értelemben vett jelentésében 'vers'definíciója nem illik rá, gondolom ezzel te is tisztában vagy. A tartalmával ne is nagyon foglalkozzunk, mert nincs értelme, de már az a tény hogy nincs semmi értelme is megszűnteti e költeményt versnek lenni,de ezt most hagyjuk. A főbb problémák elsősorban a nyelvezettel (mindenféle választékosságot nélkülöz, folyamatos szóismétlés és konyhanyelvi szókészlet) a rímek (merthogy legtöbb esetben nincsenek) A ritmus (az szintén nincs)

Úgyhogy kérdésedre a válasz az, hogy igazad volt ez valóban nem egy vers, de esetleg lehet valami kommersz avantgardista egyveleg. :)

2012. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem vers, hanem feljegyzés. Én is szoktam ilyeneket írni a telóba.
2012. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogy őszinte legyek, pont olyan, mint amit biciklizés közben ír valaki reggel a telójába a sötétben.
2012. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:D

De ezek csak jöttek, nem is gondolkoztam rajta. Nem a rímeket néztem, hanem csak jött az egész.

2012. nov. 20. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!