Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti milyen könyvet olvastok...

Ti milyen könyvet olvastok szívesebben? A női, vagy a férfi szemszögből megírtat, ill a váltakozót, ahol fejezetenként vált például a női és a férfi főszereplő között?

Figyelt kérdés
Melyiket olvassátok szívesebben, érint meg jobban? Nem zavaró, ha egy könyvben több szereplő szemszöge váltakozik?

2012. nov. 24. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, ha váltakozik a szemszög a szereplők között. Például nagyon szívesen olvasom George R. R. Martin-tól A tűz és jég dala című könyvsorozatot. Ott fejezetenként változik, hogy kinek a szemszögéből történnek az események.

Egyébként a főszereplő szemszögéből jó igazán a könyv, hiszen az ő fejlődéséről olvasunk, de hát itt több főszereplő is van.

2012. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt szeretem, ha jól van megírva, viszont az már sokszor nem jön be annyira, ha váltakozik. Ahhoz tényleg nagyon jól kell írni.
2012. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy tipikus példa arra, ahol kimondottan szeretem, ha váltakozik, hogy kinek a szemszögéből olvasom a törénetet, az Szabó Magda lenne, na ő ezt mesterien csinálta.
2012. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én attól tartok, hogy ha váltakozó, akkor veszt a könyv a titokzatosságából. nem érvényesül annyira a kibontakozás. túl zavart lesz ha sok mindent két oldalról látunk, vagy pont hogy ezzel lehet fordulatokat beleépíteni?
2012. nov. 24. 12:28
 5/13 anonim válasza:

Én erre a " több szemszögből nézve" dologra legjobban a Hajnalhasadást tudom felidézni.

Nekem ott nagyon tetszett ez a megoldás, viszont azért, mert sorozat, és változatosabb lett tőle a könyv.

Mármost ezt egy másik könyvnél lehet, hogy másképpen élem meg, tényleg jól kell megírni ehhez a megoldáshoz.

2012. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amit írtam, R. R. Martin könyveit, ott nagyon sok a szereplő, nem mindenki kap fejezetet, aki pedig kap, az se mindig. Úgyhogy bőven van lehetőség fordulatra, él is vele rendesen az író.
2012. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Érdekes kérdés. Én nőként vmiért jobban szeretem, ha a főszerepló férfi, és az Ő szemszögéből látom a cselekményt. Azon meg mindig jót röhögök amikor férfi író próbálja meg leírni a női szemszögöt.... XD
2012. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 1. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, csak legyen jó a sztori.
2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez mindegy, viszont nem bírom elviselni ezeket a csöpögős giccses sztorikat, és ez leginkább női szemszögből van írva.


19/L

2012. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!