Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az írók miért szoktak írói...

Az írók miért szoktak írói álneveket használni?

Figyelt kérdés
Előfordult már velem, hogy a kezembe vettem egy ismeretlen fantasy könyvet és elolvastam az egész trilógiát. Ekkor még nem volt internetem, hogy rákeressek az íróra, de a napokban újra eszembe jutott ez az olvasmány. Rákerestem az íróra és kiderült, az írója magyar, csak felvett egy álnevet. Sőt igazából nem is egyet, hanem többet is. (Pl: Jeffrey Stone, John Caldwell)

2012. nov. 25. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor nem akarják felfedni a valós énjüket,személyes okok miatt.Van amikor jobban hangzik,mert olyan mint egy művésznév.

Én verseket írok,de én is álnevet használok, egyszerűen nem szeretném hogy ismerősök megtalálják amiket írok.

2012. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Gyakran egy regényt jobban el lehet adni, ha mondjuk John Clark van odaírva, mint ha Kovács Béla. John ugyanis úgy tűnik, mint egy olyan író, aki már annyira sikeres, hogy lefordítják magyarra is, Béla meg ugye kit érdekel.
2012. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Taurusnak igaza van, az írói álnév egy marketingeszköz, ami a példányszám növelését segíti elő.


Rajtő Jenő se véletlenül lett P. Howard.

2012. nov. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én kezdő író vagyok, egy db. publikált írással. ( nem menőzésből, egyszerű személyes tapasztalatot osztok meg)


Én amikor írni kezdtem, azért nem vállaltam a nevem, mert féltem a véleményektől. Eléggé fiatal voltam, sokat piszkáltak és féltem.

Jött a hideg-meleg, és több volt a jó vélemény, mint a rossz, és elkezdtem felvállalni a nevem.

2013. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!