Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tetszik, mi a véleményetek?

Hogy tetszik, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Saját versszerű akármi, (versnek nem nevezhető).

Csak egy összeütött akármi enyhe hazafiassággal és mélabúval. 14L



2012. dec. 1. 17:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Elveszett hitemet gyászolom ez a világ romlott, agymosott, mit kezdek én egymagamban, a nagy világ kirakatban?


Egyedül volt Arany, Petőfi, mégis őket mimdenki ismeri. Itt vagyok egyedül, állott magányban Aranyt, Petőfit csodálva.

Rólom az utamat egyedül, gondtalan, Világ szemébe nézek s undort látok, veszettséget.

"Te ember, te romboltál, magadban pusztítottál, mégis most elöttél te világ báránya, ki egyedül tenni probálna."

Mit kezdjek én veled Világ, kit támaszt fel ezer virág? Ezer virág érted és értem mi kezdek most egységben?

"Te és én, egy-ség már, együtt vesztünk, s együtt győzünk csatát."

"Ezer világ száll alá, minket gyászol ezer Világ. Nem hagyom, hogy annyi kín hiába legyen, nem hagyom magára magányos népeket."

Magányos nép az én Magyarom, kit már nem támaszt fel Trianon. Minden elveszve. Egyedül tengetve napjait, fénye egyre halványul, szívverése gyengül.

Haldoklik a magyar, kinek nyilaitól egész európa rettegett. Nem hagyom, hogy annyi lélek szenvedése, annyi könnycsepp hullása hiába legyen.

Pusztítják népem, mióta a Kárpátokba tette lábát, hű védőbástyáját a barbár török, pusztította, várainak falait mongol nyilalta.

S, most ezer év után megcsonkítva bár, de törettlen elszántsággal harcol az önkény diktatúrákkal szemben.

Eljön a nap, amikor kardot ragad a nép és kiáll jogaiért. Rettegj tőlünk önkény, kit önkén tesz majd magáévá a kín.

Nem tűrünk többé, perzsel az izzó, éget a tettvágy forradalom kezdete ez immár.

Győzünk! Egykor egységes várainkba visszatér a Magyar élet. Népzene lengi be az éget. Örök magyar élet, a legszebb földi ígéret, megvalósult immár.

2012. dec. 1. 17:52
 2/6 anonim ***** válasza:

nem értek hozzá!

azt nem tudom még, hogy tetszik e, még elolvasom néhányszor

de ez keserűbb, mint a Himnusz!

ügyi vagy egyébként, de nem irnál egy olyat is ami arról szól: mi van a kis országunkban ami jó nekünk és amire büszkék lehetünk? mert van ám olyan is :) és az csudi jó lenne :)

2012. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó lesz vidámabb is, csak szomorkás kedvem volt. :)
2012. dec. 1. 18:36
 4/6 Bertold válasza:

Szerintem jó vagy ! De egy kicsit az előttem szólóknak igazuk van, szomorú ,és a magyarságot is bevonod.

Ezt hagyd így, és innen megfordítva az egészet folytasd !

Innen már igenis örülj,légy büszke, húzd ki magad, és szólits fel mindenkit, hiszen bennünket semmi és senki nem győzhet le ! Mert igenis, Magyarok vagyunk !

Épits bele cselekményt,hogy lüktessen. :)

2012. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké! :)
2012. dec. 2. 15:02
 6/6 anonim válasza:
ez minden csak nem vers.amúgy ha tudnál belőle verset csinálni nem is lenne rossz
2012. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!